کدخبر : 165077
سه شنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۱
فاقددیدگاه
پرینت

دفتر آستان قدس رضوی هرمزگان آماده دریافت نذورات و موقوفات است

مدیر دفتر آستان قدس رضوی در استان هرمزگان از آمادگی دفتر آستان قدس رضوی برای دریافت نذورات و موقوفات در استان خبر داد.

                                                                                                                 دفتر آستان قدس رضوی هرمزگان آماده دریافت نذورات و موقوفات است

به گزارش خبرگزاری جنوب پرس ، از بندرعباس، اسماعیل تذرو در نخستین جلسه کانون‌های تخصصی خادمیاران  آستان قدس رضوی در استان هرمزگان اظهار داشت: تاکنون مسؤولیت‌های مختلفی را بر عهده داشته‌ام اما هیچ جا حس و حال خوب معنوی مانند خدمت به امام رضا(ع) را ندارد.

وی افزود: کسانی که وارد آستان قدس رضوی شده‌اند باید قدر این نعمت را بدانند و با جان و دل برای آن تلاش کنند و این خدمت و مسؤولیت را در اولویت اصلی خود قرار دهند.

 مدیر دفتر آستان قدس رضوی در استان هرمزگان تاکید کرد: امسال ۴ کار ویژه در دستور کار معاونت فرهنگی آستان است که برگزاری اردوهای تربیتی، قرار هشتم، سلام بر امام و برنامه‌های مربوط به دهه کرامت از جمله این برنامه‌هاست.

تذرو خاطرنشان کرد: دفتر آستان قدس رضوی آماده دریافت نذورات و موقوفات است.

ثبت نام بیش از ۳ هزار نفر در سامانه خادمیاری

نخجیرگان مسؤول هسته گزینش دفتر آستان قدس رضوی در استان هرمزگان گفت: در رابطه با گزینش دفتر آستان بر اساس دستورالعمل‌ها و بخشنامه‌هایی که از دفتر مرکزی آستان قدس رضوی ابلاغ شد کار عضو گیری را شروع کردیم و با توجه به شناختی که به نیروهای گزینش در استان داشتیم حدود ۳۴ نفر نیروی گزینش در استان شناسایی و جذب دستگاه رضوی هرمزگان شد.

وی افزود: با توجه به تخصصی بودن امر گزینش، نیروهایی را جذب کردیم که قبلا آموزش‌های این کار را فرا گرفته‌اند و بیشتر نیروهایی را که جذب کردیم از آموزش و پرورش، سپاه پاسداران، قوه قضائیه، جهاد کشاورزی و دانشگاه بود.

نخجیرگان ادامه داد: در بحث گزینش در شهر بندرعباس مشکل کمبود نیرو نداریم اما در بیشتر شهرستان‌ها به جز رودان و میناب با این مشکل روبرو هستیم.

وی خاطرنشان کرد: از بین ۲۰۰ هزار متقاضی خادمیاری در کشور تاکنون سه‌هزار و ۹۸ نفر برای خادمیاری در استان ثبت نام کرده‌اند که از این بین یک‌هزار و ۴۵۲ نفر فرم‌های ثبت‌نام را تکمیل و یک‌هزار و ۶۹ نفر گزینش و بررسی آن‌ها به صورت کامل انجام شده است.

حضور ۲۰۰ نوجوان در اردوی امام رضایی‌ها

الیاس زارع مسؤول شبکه نوجوانان آستان قدس رضوی گفت: برنامه داریم در محلات حاشیه‌نشین ۱۰ مربی انتخاب کنیم و هر کدام از مربی‌ها ۱۰ متربی را انتخاب کنند که جمعا ۱۰۰ نفر پسر و ۱۰۰ نفر دختر می‌شوند و این ۲۰۰ نوجوان، هفته‌ای دو جلسه با مربیان برنامه خواهند داشت که مقرر شده در ۵ حوزه علمی، مهارتی، ورزشی، اعتقادی و اخلاق، برنامه‌هایی برای آن ها اجرا شود.

وی افزود: حوزه‌های خانواده، مدرسه و تشکل را باید با هم هماهنگ کرد زیرا حوزه نوجوان یک حوزه تخصصی است و درصورتی که در این سه عرصه هماهنگی به وجود نیاید نوجوانان دچار چندگانگی شخصیت خواهند شد.

زارع خاطرنشان کرد: ماهیانه یک مرتبه برای ۲۰۰ نوجوان، برنامه‌های تربیتی، تحت عنوان «اردوی امام رضایی‌ها» برگزار می‌شود و اولین اردو در تیرماه برگزار خواهد شد.

حبیب بهادری مسؤول شبکه خادمیاران دفتر آستان قدس رضوی در استان هرمزگان بیان کرد: از میان یک‌هزار و ۵۰۰ خادمیاری که به تائید آستان رسیده‌اند ۸۶۴ نفر در بندرعباس و ۲۷۶ نفر در شهرستان میناب هستند.

وی گفت: سامانه خادمیاری کاملا بسته شده و امکان ثبت‌نام جدید وجود ندارد و خادمیارانی که فعال نباشند حذف خواهند شد.

بهادری در پایان از کشیک ۲۱۷ نفر از خادمیاران هرمزگانی در حرم مطهر رضوی خبر داد.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما