کدخبر : 165076
سه شنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۰
فاقددیدگاه
پرینت

دعوای اصلی جدال ۲ نوع اسلام است/ خیلی‌ها دنبال زدن امام جامعه هستند

مسؤول بسیج دانشجویی کهگیلویه و بویراحمد گفت: دعوای اصلی ما اینجاست نه جاهای دیگر ناوها و عربده‌ها و ارابه‌ها دعوای اصلی ما نیستند ،دعوای اساسی جدال دو اسلام است.

دعوای اصلی جدال 2 نوع اسلام است/ خیلی‌ها دنبال زدن امام جامعه هستند

به گزارش خبرگزاری  جنوب پرس ، از یاسوج،  به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان بسیج دانشجویی شهرام مهدوی در جمع مردم سی سخت اظهار کرد: ضمن آرزوی توفیق و قبولی طاعات و عبادات شما پیشاپیش سالروز رحلت امام خمینی (ره) و قیام خونین ۱۵ خرداد را به همه شما روزه‌داران و مردم ولایت مدار سی سخت تسلیت عرض می‌کنم.

مسؤول بسیج دانشجویی استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: در نیمه دوم خرداد قرار داریم و همان‌طور که حضرت امام (ره) در فراز بلند خود فرمودند ” سال‌ها می‌گذرد، حادثه‌ها می‌آیند انتظار فرج از نیمه خرداد کشم” خرداد همان‌گونه که دربرگیرنده خبرها و اتفاقات زیادی بود، اتفاقات بیشتری را نیز در انتظار خود می‌بیند.

وی گفت: حوادث خرداد، گامی از کتاب بزرگ انقلاب اسلامی است و مشحون از خاطره‌ها، زیبایی‌ها، تلخی‌ها، پیامدها و بشارت‌هاست، و امروز ما در آستانه ۳ مناسبت مهم تاریخی که سرنوشت ما را رقم زد قرار داریم.

 مهدوی تصریح کرد: ۱۴ و ۱۵ خرداد ۴۲  که  آغاز علنی نهضت بزرگ انقلاب اسلامی به رهبری بنیان‌گذار انقلاب اسلامی است، ۱۴ و ۱۵ خرداد ۶۸ سالروز غروب غم‌بار معمار کبیر انقلاب اسلامی و طلوع امامی دیگر از جنس همان امام، که توضیح و تشریح هر کدام از این سه اتفاق نیازمند وقت بسیار برای تشریح و تبیین است.

این مسؤول افزود: امام خمینی (ره) پس از وقایع ۱۵ خرداد سال ۴۲ فرمودند: ۱۵ خرداد را برای همیشه عزای عمومی اعلام می‌کنم. از این‌رو می‌توانیم بگوییم؛ ۱۵ خرداد ۴۲ عاشورای انقلاب بود که در امتداد عاشورای حسینی رقم خورد و روایت گر قصه انقلاب اسلامی و رشادت‌ها و ایثارگری‌ها انقلابیون شد، تا ۱۵ سال بعد تا در بهمن ۵۷ به ثمر بنشیند.

مهدوی بیان داشت: ۱۴خرداد ۶۸ نیز عاشورای خمینی کبیر رضوان‌الله تعالی بود که به تعبیر خلف صالح ایشان، رهبر معظم انقلاب که فرمودند: مصیبت فقدان امام همانا به بزرگی امام بود و جز خدا و اولیائش کیست که حد و مرز این عظمت را بشناسد از همین یک فراز رهبر انقلاب می‌توان اثبات کرد که هیچ‌کس به‌اندازه معظم له امام و بزرگی امام را نشناخته است و لذا خط امام را باید در اندیشه‌های رهبر انقلاب بیابیم نه جای دیگری.

وی عنوان کرد: بزرگداشت و سالگرد رحلت امام یک کار تشریفاتی و تزئیناتی نیست و نباید هم باشد، بلکه تجدید پیمان و پایداری بر عهدی است که با او بسته‌ایم و تأکید و یادآوری رهنمودهای امام است.

مهدوی گفت: رهبر انقلاب چه زیبا فرمودند که ما امام را فقط برای افتخار کردن به نام و کارهایش نمی‌خواهیم، بلکه رهنمودهای امام در وصیت‌نامه و صحیفه‌اش، شاخص و افقی را پیش روی ما گذشته که با آن راه را گم نکنیم.

مسؤول بسیج دانشجویی کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: فقط به همین یک جمله امام خمینی (ره ) بیندیشید که فرموده‌اند ” پیرو ولایت‌فقیه باشید تا به مملکت شما آسیبی نرسد” اعتقاد ما بر این است که با پیمودن راه امام است که می‌توانیم کابوس فقر و عقب‌ماندگی را از جامعه دور کنیم و عدالت را در جامعه تحقق‌ بخشیم.

وی افزود: همین وضعیت اقتصادی امروز، گرانی‌ها و شرایط سختی که مردم با آن دست‌ و پنجه نرم می‌کنند را ببینید به اعتقاد ما و البته با ادله‌های قوی نتیجه ، برخلاف وصایای امام و ولی‌فقیه عمل کردن مسئولان هست ،اشرافی گری، پارتی‌بازی و لابی‌گری، رانت و دوری از مردم در کجای مکتب امام و ولایت هست ؟ امام ما ،انقلاب ما و رهبر ما از آن مستمندان و متستضعفانند و هر کس به هر مقدار که مدعی انقلاب و خط امام و رهبری است باید به همان مقدار و بیشتر به مردم و خصوصاً محرومان نزدیک‌تر و یاور باشد.

مسؤول بسیج دانشجویی استان گفت: اگر امام خود را شناختیم، می‌توانیم راه و آرمان‌های او را هم خوب تشخیص دهیم. در قرآن آمده است « اکملت لکم دینکم» فرمانی که با آن امام را معرفی کرده، امام و پیشوای دین نگهبان جامعه هستند و دین بدون امام دین ناقص و ازهم‌گسیخته است.

وی گفت: در طول تاریخ اسلام اگر بنگریم هر جا امام خود را نشناختیم دین خود را هم از دست دادیم نمونه بارز آن حادثه عاشوراست که مردم امام خود را نشناختند و با دست خود به پیکار امام، زمان خود رفتند و ننگ این کارشان تا ابدیت در تاریخ ماندگار است و قصه محراب شهادت هم، نمونه‌ای از امام نشناسی است و قص علی‌هذاصدها سال امام نداشتیم و یا نشناختیم و دینی که  داشتیم ناقص بود و از هم‌گسیخته و عزتی هم نداشتیم، چون دین بدون امام و رهبر دینی این‌گونه است و نجات‌بخش نیست.

این مسؤول تصریح کرد: لذا امام خمینی و انقلاب اسلامی ظهور دین جدید و  ظهور امام جدید نبوده و نیست، بلکه شناخت بهتر امام توسط مردم بود و بازتولید دین بود  و الحمدالله که این شناخت همچنان پاینده است.

وی گفت: در همین رابطه امام می‌فرمایند:« اسلام در تاریخ خود مردمی به این‌سان ندیده است و مردم ایران بهتر از مردم صدر اسلام هستند.» زیرا مردم ما زمان انقلاب امام خمینی (ره) و هم‌اکنون نیز مقام معظم رهبری را به‌عنوان اما خود پذیرفته‌اند و با شناختی که از آنان دارند راه امامین را راه خود، هدف امامین را هدف خود و رهنمود امامین را مشعل خود قرار داده‌اند.

مهدوی عنوان کرد: به همین دلیل است که امروز، نوک پیکان دشمن، حملات و هجمه‌های آنان به سمت مقام معظم رهبری نشانه رفته است چون می‌خواهند امام را بزنند، راه امام را بزنند و چراغ راهنمای انقلاب و جامعه را از مردم بگیرند.

این مسؤول افزود: خطرناک‌ترین دشمنان انقلاب اسلامی و کسانی که می‌توانند به راه و خط امام ضربه بزنند، دشمنان خارجی نیستند بلکه نوعی اسلام و تفسیر و توجیه است که از روز اول نهضت اسلامی تا الآن، امامین انقلاب با آن مبارزه کرده‌اند.

مهدوی بیان داشت: از ۱۵ خرداد ۴۲ و شروع انقلاب، تا ۱۴ خرداد ۶۸ و از۱۴ خرداد ۶۸ تاکنون که با لطف خداوند و هوشمندی علمای اعلام مجلس خبرگان، رهبری از جنس خمینی کبیر چون حضرت امام خامنه‌ای برای ملت انتخاب و انتصاب شد جدال حق و  باطل ظلمت و نور و دو اسلام وجود داشته و دارد و دعوای اصلی ما اینجاست نه جاهای  دیگر ناوها و عربده‌ها و ارابه‌ها دعوای اصلی ما نیستند ،دعوای اساسی جدال دو اسلام است.

وی تأکید کرد: نمونه‌های از دو اسلام که  در گفتمان امامین انقلاب به‌ صراحت بیان‌ شده است به این شرح هست؛ اسلام کتاب و سنت در مقابل  اسلام خرافی و بدعت، اسلام جهاد و شهادت در برابر اسلام اسارت و ذلت، اسلام تعبد و تعقل در مقابل اسلام التقاط و جهالت، اسلام دنیا و آخرت در برابر اسلام رهبانیت و دنیاپرستی و اشرافی گری، اسلام  ظلم‌ستیزی در مقابل اسلام تشریفاتی ،اسلام عدالت‌خواهی، در برابر اسلام زیاده‌خواهی ،اسلام علم و معرفت،در برابر اسلام تحجر اسلام محرومان در برابر اسلام زورگویان و قلدران ،اسلام پابرهنگان در برابر اسلام مرفهین بی‌درد،اسلام مستضعفان در برابر اسلام مستکبران و زالو صفتان و در یک‌کلام  اسلام آمریکایی در مقابل اسلام ناب محمدی قرار داشته و قرار دارد.

مهدوی گفت: اگر بخواهیم نقش رهبر انقلاب را در مدت این ۳ دهه از روند انقلاب اسلامی بدانیم، باید عمیقاً امام و نقش‌آفرینی آن حضرت را بشناسیم و برای اینکه به درایت و خرد مقام معظم رهبری پی ببریم باید، توطئه‌ها و مشکلاتی که بر سر راه انقلاب و کشور قرار دادند را بهتر بررسی کنیم.

وی افزود: در قرن بیست به قرن مبارزه نظریه‌ها و اندیشه‌های روابط بین‌الملل و….معروف است. گاندی در هند با نظر ناسیونالیسم «ملی‌گرایی»، لنین با نظریه مارکسیسم در روسیه، مایو در چین، و آمریکا و اروپایی‌ها با نظریه‌ها و ایدئولوژی مدرن ظهور پیدا کردند و هرکدام بر اساس منافع خود با نظریه دیگری به تقابل می‌پرداخت.

مهدوی افزود: اما حضرت امام نه با اندیشه‌ای مدرن و نه بهره‌گیری از ایسم‌های ساختگی بشری، بلکه با اندیشه اسلام و بهره‌گیری از واژگان ساده و خالص اسلامی به مبارزه با تمام نظریه‌ها و ایدئولوژی‌های مدرن رفتند.

وی تصریح کرد: در زمانی که دین نابود کننده تمام ملت‌ها تلقی می‌شد، و به کنج خانه‌ها و قبرستان‌ها خلاصه می‌شد، حضرت امام  بدون کوچک‌ترین توجهی به انگارهای دشمن، در سرزمینی اسلامی با قوای خود اسلام، دین را به صحنه اصلی آورد و هرچه زمان می‌گذرد، این تأثیرگذاری حضرت امام  بر اندیشه‌های بشری، بیشتر و بیشتر نمایان می‌شود.

وی گفت: ماحصل بن‌بست و تنازع میان اندیشه، جنگ است. این اندیشه‌ها هستند که جنگ‌ها را به راه می‌اندازند و سربازان را به معرکه نبرد می‌فرستند  در این کشاکش اندیشه‌ها که با دندان مسلح علیه انقلاب اسلامی و مردم ایران با هم متحد شده‌اند، امام رحلت می‌کنند در دشمنان به گمان خود در خلأ رهبری فرصت را برای بلعیدن اندیشه امام و انقلاب مهیا می‌بینند.

مهدوی بیان داشت: کشورهای مختلف با این تفکر که می‌توانند راه امام و اندیشه‌اش را از بین ببرند یا حداقل به انحراف بکشانند شبانه‌روز تلاش می‌کردند، لذا ایستادگی و مقابله با توطئه‌ها و دسیسه‌های آنان کار بسیار سختی بود و هست.

این مسؤول عنوان کرد: فی‌الواقع جلوگیری قاطعانه مقام معظم رهبری از انحراف راه و روش حضرت امام اساسی‌ترین کنش و جنگ قرن بوده و خواهد بود. این همان جنگی است که امروزه همه‌ی ما به اسم جنگ نرم می‌شناسیم.

 مهدوی گفت: هجوم بی‌سابقه دشمن در جنگی تحت عنوان جنگ نرم و عملیات روانی، در میان ضعف مدیران و مسئولان داخلی و بعضاً خیانت خواص، خرابکاری عناصر نفوذی دشمن، تبلیغات ماهواره‌ها و رسانه‌های خارجی علیه انقلاب اسلامی، تهاجم فرهنگی با استفاده از اینترنت و شبکه‌های مجازی، تحریم‌های شدید، تهدیدهای روزانه،بی‌تدبیرها و… حفظ انقلاب و آرمان‌های امام در کنار حرکت روبه‌جلو و پیشرفت کشور درزمینهٔ مای علمی، کشاورزی، پزشکی، نظامی و… با فرماندهی و رهبری امام خامنه‌ای از معجزات قرن ۲۱ است.

وی گفت: می‌بینیم ایرانی که در جنگ تحمیلی به‌ تنهایی در مقابل همه کشورها ایستاده بود، با درایت و خرد مقام معظم رهبری اتحادی استوار با کشورهای همسایه و غیر همسایه لبنان، سوریه، عراق، یمن و نیروهای نیابتی همانند حزب‌الله، انصارلله، الحاد الشعبی عراق، نیروهای مردمی سوریه برقرار کرده‌اند، که در مقابل کشورهای غربی و دست‌نشانده‌های منطقه‌ای آنان برای ایران سینه سپر می‌کنند، و ملت ایران را برادر خود می‌دانند.

مهدوی در پایان افزود: امروز خیل عظیم عاشقان جوانی که نه آمدن امام خمینی را دیدند و نه رفتن او را در اقصی نقاط جهان و حرکت عمومی جهان از ظلمات به‌سوی نور ،به چالش کشیده شدن هامونی ابرقدرت‌ها و آواربرداری از تمدن غرب و فروریزی پایه‌های تمدن یک‌ جانبه‌گرایی‌های آمریکا و در عین‌ حال شروع احیاء شکوه تمدن ایرانی اسلامی که در بیانیه گام دوم به‌صراحت به آن دستور داده‌ شده است همه و همه در مدیریت امام گونه رهبری معظم انقلاب و همراهی مردم هست که تا چنین است آسیبی به مملکت نخواهد رسید و انشااللهغصه‌های ما هم سر خواهد آمد.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما