کدخبر : 165068
سه شنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۴
فاقددیدگاه
پرینت

امام خمینی(ره) با تکیه بر خدا، هیچ‌گاه در مقابل استکبار کوتاه نمی‌آمد

نماینده تولیت آستانن قدس رضوی در استان بوشهر گفت: اگر بخواهیم زندگی امام راحل را بررسی کنیم حتی یک نقطه تاریک از کوتاه آمدن در برابر ظلم و استبداد را نمی‌توان یافت.

امام خمینی(ره) با تکیه  بر خدا، هیچ‌گاه در مقابل استکبار کوتاه نمی‌آمد

به گزارش جنوب پرس ، از شهرستان تنگستان، حجت‌الاسلام والمسلمین یوسف جمالی صبح امروز در آیین گرامیداشت سالروز ارتحال امام راحل در مصلی نماز جمعه شهر اهرم اظهار داشت: زمانی که ندای انقلاب توسط امام راحل بلند شد، حکومت دینی در جهان مفهوم خود را از دست داده بود و بعد از دوران کلیسا بر این باور رسیده بودند که دین نمی‌تواند بر جامعه حکومت کند و حداکثر چیزی که برای دین قائل می‌شدند، این بود که دین ابزاری برای حکومت‌ها و وسیله‌ای برای دسترسی به اهداف آنها بود.

نماینده تولیت آستانن قدس رضوی در استان بوشهر افزود: زمانی که دنیا به این نتیجه رسیده بود که دین توان حکومت را ندارد امام با ندای اسلام‌خواهی خود صدای انقلاب ایران را به گوش جهانیان رساند و این پیام جدیدی بود که دنیا از زبان یک عالم دینی می‌شنیدند.

وی تصریح کرد: همه سردمداران حکومت‌های جهانی منتظر بودند تا حکومت مبتنی بر دین ایران با شکست مواجه شود ولی امام راحل به دنیا ثابت کرد تنها و تنها با تکیه بر خدای متعال می‌شود حکومت تشکیل داده و استوار و تثبیت کرد و به اهداف عالی آن دست پیدا کرد.

جمالی بیان داشت: امام راحل انسانی وارسته و عارف بود که خود را به معنای تمام ساخته و ظهور خدای تبارک و تعالی و سبقت الهی بودن آن بزرگوار در تمامی عرصه‌های زندگی‌اش کاملا مشهود بود.

نماینده تولیت آستان قدس رضوی در استان بوشهر ابراز داشت: امام برای خود،فرزند و جامعه عزت نفس یاد داد و به همه فهماند که یک مسلمان اگر اعتقادش به خدا و اراده‌اش در مسیر الهی باشد هرگز در مقابل دیگران کرنش نمی‌کند.

وی گفت: امام راحل برای عمل به تکلیف خود لحظه‌ای کوتاه نیامد و اگر بخواهیم زندگی آن امام راحل را بررسی کنیم حتی یک نقطه تاریک از کوتاه آمدن در برابر ظلم و استبداد را نمی‌توان یافت.

جمالی تأکید کرد: نگاه امام و تکیه آن بزرگوار همواره به خدای منان بود و هیچ‌گاه بر این اراده خود سست نشد و زمانی که هنوز ریشه‌های انقلاب استوار نشده بود، آمریکا را شیطان بزرگ خواند و با قدرت تمام جمله معروف خود یعنی” آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند” را بر زبان آورد و این چیزی جز تکیه بر قدرت الهی و اعتقاد به وعده‌های الهی نیست.

وی خاطرنشان کرد: امروز راه و مسیر امام توسط شاگرد مخلص مقام معظم رهبری استوارتر و پر شتاب‌تر از گذشته ادامه داده می‌شود و راه و نسخه همان است که باید حضور خدا را در تمام عرصه‌ها ایجاد کرده و سبق‌الله را جاری و ساری سازیم.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما