کدخبر : 165056
سه شنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۶
فاقددیدگاه
پرینت

برگزاری آیین بزرگداشت امام خمینی(ره) در اقلید

آیین بزرگداشت ارتحال امام خمینی (ره) با حضور مسؤولان شهرستانی و شرکت اقشار مختلف مردمی در مصلای جمعه اقلید برگزار شد.

برگزاری آیین بزرگداشت امام خمینی(ره) در اقلید

به گزارش خبرگزاری  جنوب پرس ، از اقلید، حجت‌الاسلام محمدصادق طالبی ظهر امروز در آیین بزرگداشت ارتحال امام خمینی (ره) که با حضور مسؤولان شهرستانی و شرکت اقشار مختلف مردمی در مصلای جمعه این شهر برگزار شد، با اشاره به وصیت‌نامه الهی سیاسی و نیز آثار مختلف بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی، اظهار داشت: امام خمینی (ره) در تمام علوم موجود از فقه تا اصول، فلسفه، اخلاق، عرفان، سیاست، کلام، شجاعت و…، اعجوبه روزگار بوده و خواهند بود.

وی بیان داشت: پس از ائمه هدی (ع) و پس از غیبت کبرا، تاکنون، شخصیتی بالاتر و برتر از امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری در دلسوزی برای دین و اسلام و خدمت به مکتب اهل‌بیت (ع) و رسیدگی و توجه به محرومان وجود نداشت.

امام‌جمعه اقلید بابیان اینکه به تعبیر مقام معظم رهبری، امام خمینی (ره) یک حقیقت مهم در تاریخ ما است که برای آیندگان نیز جلوه گری می‌کند، از تدبیر و مدیریت ایشان سخن گفت و تصریح کرد: باوجود تمام سختی‌ها و مشکلات، به زیبایی و هنرمندانه، انقلاب را مدیریت کرده و دل‌های میلیون‌ها نفر را جذب و با کمک آن ا، طاغوت را شکست داد.

طالبی ادامه داد: امام خمینی (ره) پس از پیروزی انقلاب اسلامی و باوجوداینکه برخی از یاران وفادارش را در ترورها از دست دادند، با درایت و تدبیر، مانع شکست یا به انحراف کشیده شدن انقلاب شد.

مدیریت جنگ و دفاع مقدس، موضوع جانشینی و انحراف قائم‌مقام و عزل و برکنار کردن بنی‌صدر، ماجرای سلمان رشدی، جریان گروگان‌ها و جاسوس‌ها، پذیرش قطعنامه ۵۹۸، مسئله رهبری، وصیت‌نامه الهی سیاسی و بیان وظایف تک‌تک قوا، مسؤولان، مدیران و مردم و…ازجمله موضوع‌هایی بود که امام‌جمعه اقلید درزمینهٔ مدیریت و تدبیر امام خمینی (ره) به آن‌ها اشاره کرد و عنوان داشت: مقام معظم رهبری نیز طی ۳۰ سال گذشته و در امور مختلف ازجمله فتنه ۷۸ و ۸۸، پیامدهای دولت اصلاحات، تحریم و برجام، پیشرفت‌های علمی و…، مدیریت و تدبیری مثال‌زدنی نشان دادند.

به گزارش جنوب پرس ، ، آیین بزرگداشت سالروز ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) علاوه بر شهر اقلید در سطح بخش‌های این شهرستان و روستاها و شهرهای مختلف نیز برگزار شد.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما