کدخبر : 165051
سه شنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۱
فاقددیدگاه
پرینت

حضور آمریکایی ها در خلیج فارس جنگ روانی و تبلیغاتی است

بندرعباس - سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: حضور آمریکایی ها در خلیج فارس جنگ روانی و تبلیغاتی است.
حضور آمریکایی ها در خلیج فارس جنگ روانی و تبلیغاتی است

به گزارش خبرنگار جنوب پرس ،  سردار رمضان شریف شامگاه دوشنبه در آئین بزرگداشت سی امین سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) که در گلزار شهدای بندرعباس برگزار شد، بیان داشت: آمریکا با تهدیدات نظامی و اعزام ناو و نیرو به خلیج فارس به دنبال هیاهو و جنگ رسانه ای و تبلیغاتی است. این همه هیاهو و سر و صدا فایده ای برای آمریکایی ها ندارد. در سالهای اخیر همیشه شاهد اینگونه خالی بندی ها و رفتارهای هیجانی از سوی آنها بوده ایم.

شریف با بیان اینکه ایران در زمان پهلوی در اختیار آمریکایی‌ها و انگلیسی‌ها بود، خاطرنشان کرد: بر پایه آخرین گزارش سازمان برنامه و بودجه پهلوی ۷۰ درصد مردم ایران در روستاها زندگی می‌کردند که راه دسترسی مناسب، آب آشامیدنی سالم و بهداشتی و برق نداشتند ولی امروز بالای ۹۶ درصد روستاهای کشور دارای برق و افزون بر ۹۰ درصد دارای گاز هستند.

وی اضافه کرد: در زمان مبارزه‌های مبارزان برای پیروزی انقلاب اسلامی و در دهه پنجاه هجری شمسی ایران حدود ۳۵ میلیون نفر جمعیت داشت و اکنون دارای ۸۰ میلیون نفر جمعیت است، یعنی حدود ۵۰ میلیون نفر در دوران ستم شاهی پهلوی نبوده و سختی‌ها و مصائب زندگی آن دوران را نمی‌دانند.

سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به انقطاع نسلی ابرازداشت: دشمن از انقطاع نسلی به وجود آمده بیشترین استفاده را دارد و گاهی به گونه‌ای رژیم پهلوی را تبلیغ می‌کنند که جوان تصور کند آن دوران عالی و با شکوه بوده است.

سردار سرتیپ دوم پاسدار شریف بیان کرد: این تبلیغ‌ها برای کسانی که در آن دوران زیسته‌اند مانند زیره به کرمان بردن است زیرا به واسطه زندگی کردن در آن دوران، دروغ بودن این گونه تصویرسازی‌ها برایشان آشکار است.

سردار سرتیپ دوم پاسدار شریف با اشاره به جنگ دریایی در هشت سال جنگ تحمیلی، ادامه داد: در دوران دفاع مقدس مقابله با دشمنان به جایی رسید که فرمانده جنگ گفت در زدن دشمنان زیاده روی نکنید و اگر یک شناور ما را زدند یک شناور آنها را بزنید.

وی خاطرنشان کرد: نظام اسلامی در هیچ مقطعی به اندازه حال حاضر قوی و دشمنان به این میزان ضعیف نبوده‌اند و تکرار تهدیدهای شأن بر علیه نظام اسلامی و ملت ایران بی فایده است.

سردار سرتیپ دوم پاسدار شریف خاطر نشان کرد: عربده کشی‌هایشان نشان می‌دهد با مردم و فرهنگ انقلاب اسلامی بیگانه اند و به خیال خام خود می‌توانند با با این کارهایشان جمهوری اسلامی را به زانو در آورند.

وی ادامه داد: امروز دشمن نفس‌های آخر خود را می‌کشد و با این خط و مشی نمی‌تواند کاری علیه ملت ایران انجام دهد و این ملت تحریم‌های اقتصادی را تبدیل به قدرت اقتصادی خواهند کرد.‌

وی با اشاره به نقش و جایگاه رهبری، گفت: نظام اسلامی با رهبری‌های امام خمینی (ره) و امام حاضر توانسته با وجود دشمنی‌ها و دسیسه‌ها به این مرحله برسد و دشمنان به واسطه نقشی که این رهبری در پیشبرد انقلاب داردبر علیه مقام معظم رهبری جریان سازی می‌کنند.

سردار سرتیپ دوم پاسدار شریف اضافه کرد: امام حاضر جامعه به خوبی نقشه‌های آمریکایی‌ها را در ۳۰ سال گذشته خوانده و آنها را خنثی کرده که حتی یکی از وزرای خارجه آمریکا به این نقش اعتراف می‌کند تا رسانه‌هایشان جریان سازی خبری بر علیه رهبری را با شدت بیشتری ادامه دهند.

وی با اشاره به روز قدس، ابراز کرد: حضرت ایت الله خامنه ای امام حاضر جامعه چند سال قبل گفت رژیم صهیونیستی ۲۵ سال آینده را نخواهد دید و به این وعده باید اعتماد داشته باشیم چرا که صادق بودن وعده‌های امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری را بارها دیده‌ام.

این مقام نظامی در پایان گفت: یکی از این موارد سخنرانی مقام معظم رهبری در چند سال قبل بود که در ابتدای درگیری‌های سوریه فرمود دشمنان نمی‌توانند در آنجا کاری از پیش ببرند و امروز شاهد تحقق آن هستیم.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما