کدخبر : 164975
دوشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۰
فاقددیدگاه
پرینت

امامزادگان هرمزگان میزبان عاشقان و عزاداران امام خمینی(ره)

معاون فرهنگی اوقاف و امور خیریه استان هرمزگان گفت: مراسم سی امین سالگرد عروج ملکوتی امام خمینی (ره) در ۹ بقعه متبرکه استان هرمزگان برگزار می‌شود.

امامزادگان هرمزگان میزبان عاشقان و عزاداران امام خمینی(ره)

حجت الاسلام مصطفی آزادی ظهر امروز در گفت و گو با خبرنگار جنوب پرس ، در بندرعباس اظهار داشت: اداره کل اوقاف و امور خیریه هرمزگان همانند سال‌های گذشته، اقدام به برگزاری مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) در ۹ بقاع متبرکه خواهد کرد.

وی بزرگداشت یاد و نام حضرت امام خمینی (ره) را به عنوان یک حقیقت همیشه زنده وظیفه دائمی و همیشگی دانست و افزود: برگزاری باشکوه مراسم سالگرد ارتحال حضرت امام (ره) نماد بیعت مجدد ملت بزرگ ایران اسلامی با آرمان‌ها و سیره حضرت امام و پیوند مجدد با مقام معظم رهبری (مدظله العالی) است.

 معاون فرهنگی اوقاف و امور خیریه استان هرمزگان با بیان اینکه ترویج، تعمیق و توسعه اندیشه‌های امام راحل (ره) به عنوان مسیر آینده انقلاب اسلامی رویکرد برگزاری مراسم سالگرد ارتحال امام است اظهار داشت: در این راستا بسط و گسترش مبانی و اصول فکری امام راحل در بین اقشار مختلف به خصوص نسل جوان در اولویت قرار دارد.

حجت الاسلام آزادی گفت: خطبا و مبلغان در این ایام به تبیین جایگاه والای حضرت امام خمینی (ره) پرداخته و این شخصیت برجسته را برای نسل جوان معرفی کنند.

وی افزود: مداحی، سخنرانی، سوگواری و قرائت ادعیه با حضور مبلغان و مردم از جمله برنامه‌هایی است که در سطح امامزادگان استان برپا می‌شود.

معاون فرهنگی اوقاف و امور خیریه استان هرمزگان برگزاری مراسم سالگرد امام خمینی (ره) را بیانگر وفاداری به امام و اندیشه‌ها، افکار و آرمان‌های آن برشمرد.

حجت الاسلام آزادی گفت: فضاسازی مناسب، قرائت قرآن مجید توسط قاریان برتر استان، مداحی و نمایشگاه فرهنگی از برنامه‌های دیگر این مراسم است.

وی افزود: این مراسم در بقاع متبرکه سید مظفر(ع)، شاه محمد تقی، سید سلیمان بندرعباس –سید سلطان محمد، سید محمود، شاه قطب الدین حیدر رودان- سید محمد حاجی آباد سید مظفر(ع) بندرعباس و نیز آستان حضرت ابوالفضل (ع) میناب سید مظفر قشم بر گزار می‌شود.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما