کدخبر : 164947
دوشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۶
فاقددیدگاه
پرینت

۵ روستای شادگان بین ۸۰ تا ۱۰۰ درصد خسارت دیدند/ آغاز بازسازی روستای «ابوشلوگ»

جنوب پرس: فرماندار شادگان گفت: در سیل اخیر خوزستان 7 روستای شادگان دچار خسارت شدند که 5 روستا بین 80 تا 100 درصد خسارت دیدند و بسیاری از منازل نیازمند تخریب و بازسازی هستند.

5 روستای شادگان بین 80 تا 100 درصد خسارت دیدند/ آغاز بازسازی روستای «ابوشلوگ»

سعید حاجیان فرماندار شادگان پیش‌ازظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار  جنوب پرس ، در شادگان، اظهار کرد: در سیل اخیر خوزستان ۷ روستای شادگان دچار خسارت شدند که ۵ روستا بین ۸۰ تا ۱۰۰ درصد خسارت دیدند و بسیاری از منازل نیازمند تخریب و بازسازی هستند.

وی افزود: بازسازی روستای «ابوشلوگ» که دارای خسارت تقریبی ۱۰۰ درصد است از امروز توسط بنیاد مسکن و جهاد سازندگی سپاه پاسداران آغاز شد و دیگر روستاها نیز به‌زودی انجام می‌شود.

فرماندار شادگان با اشاره به عدم رضایت از اقدامات بنیاد مسکن در روزهای گذشته، عنوان کرد: کار کارشناسی بنیاد مسکن در شادگان زمانی انجام شد که بسیاری از روستاها همچنان زیر آب بودند و راه دسترسی به آن‌ها وجود نداشت، به همین دلیل میزان خسارت اعلام شده دقیق نیست.

وی گفت: حدود ۳۵۰ جایگاه سنتی دام در روستاها از بین رفت که به دلیل غیرصنعتی بودن در سامانه ثبت نمی‌شوند و هیچ‌گونه خسارتی به آن‌ها تعلق نمی‌گیرد و نیازمند توجه از سوی جهاد کشاورزی هستند.

حاجیان گفت: هم‌اکنون مردم در روستاها و منازل ساکن هستند و راه ارتباطی، آب و برق همه روستاها وصل است.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما