کدخبر : 164887
یکشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۳
فاقددیدگاه
پرینت

«سقط جنین» و« سرطان»، هدیه پتروشیمی‌ها به مردم استان!/ لطفاً نمک روی زخم نپاشید

ظلم به مردم این مناطق تازگی ندارد؛ فلرهای گازی و آلوده بر قله کوه‌ها دو روز قبل از سفر مسؤول ارشد دولت به این مناطق خاموش می‌شوند؛ اما در مقابل شاهد سقط جنین، سرطان و تولد نوزادهای ناقص الخلقه در شهرستان‌های کنگان، دیر و عسلویه هستیم.

به گزارش جنوب پرس ، صلاح خنافره: در سال‌های اخیر، توسعه، آبادانی و همچنین اولویت استخدام افراد بومی استان، لقلقه زبان مدیران شرکت‌های پارس جنوبی بوده است که با این ادعاها مردم جنوب استان بوشهر نسبت به توسعه و رفاه و آبادانی شهرشان امیدوارتر و خوشبین‌تر شده‌اند.

اما پس از گذشت چند سال، نه تنها خبری از توسعه و آبادانی نیست، بلکه شاهد نابودی و دست درازی برخی به منابع و ثروت‌های این منطقه بوده‌ایم. متاسفانه شرکت‌های پارس جنوبی در مقابل پرداخت چندرغازی از حق عوارض آلایندگی، منابع انسانی و غیر انسانی ، هوای پاک را از مردم  استان بویژه شهرستان‌های جنوبی گرفته‌اند و محیط زیست را تا معرض نابودی کشانده اند؛ تا جایی که به گفته مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر ” در سال گذشته، هیچ روز پاکی در کنگان گزارش نشده است.”

اختلاف طبقاتی بین افراد بومی و مسؤولان پروازی

اختلاف طبقاتی بین افراد بومی و مسؤولان پروازی، عدم پرداخت حقوق به موقع کارگران، عدم در نظر گرفتن مزایا و پاداش‌های خاص برای این جوانان، به‌کارگیری افراد غیر بومی و پروازی در مدیریت‌های بالاتر و عدم توجه حداقلی به معیشت جوانان این مناطق، گوشه‌ای از ناعدالتی و نابرابری در مناطق جنوب استان بوشهر است.

شرکت‌های پتروشیمی با استخدام مدیران پروازی حق جوانان بومی فرهیخته و توانمند این منطقه را می‌خورند و در عین حال می‌گویند که اولویت با بومی‌هاست، البته شاید منظورشان برای اخراج اولویت با بومی هاست!

«سقط جنین» و« سرطان»، هدیه پتروشیمی‌ها به مردم استان!

ظلم به مردم این مناطق تازگی ندارد؛ فلرهای گازی و آلوده بر قله کوه‌ها دو روز قبل از سفر مسؤول ارشد دولت به این مناطق خاموش می‌شوند؛ اما در مقابل شاهد سقط جنین، سرطان و تولد نوزادهای ناقص الخلقه در شهرستان‌های کنگان، دیر و عسلویه هستیم که یکی از مهمترین دلایل آنها آلودگی شرکت‌های پتروشیمی است.

دریایی که محل دفع پسماند پتروشیمی‌ها می‌شود

دریایی که خود منبع درآمد و راه معیشتی اکثر ساحل نشینان است، در سال‌هایی که این شرکت‌های پارس جنوبی در منطقه مستقر شده‌اند، وضعیت در آمد از دریا کاهش پیدا کرده و بسیاری از ماهی‌ها بخاطر آلودگی‌های متعدد زیست محیطی و دفع پساب یکی از پتروشیمی‌ها که لکه روغنی در دریا دیده شده، نابود می‌شوند.

به تازگی هم خبر حذف بخشی از عوارض آلایندگی  نیز بر مشکلات مردم مظلوم کنگان و عسلویه اضافه شده، اما چیزی که مبرهن است، کار غیر کارشناسی و سوء مدیریت مدیران سازمان محیط زیست و لابی نمایندگان دیگر استان‌هاست که از ضعف مسؤولان استان، نهایت استفاده را برده‌اند و به عبارتی قصد دارند از آب گل آلود ماهی بگیرند.

لطفاً  نمک روی زخم نپاشید

براساس گزارش فارس سکوت مردم استان بویژه شهرستان‌های جنوبی استان بوشهر و تحمل گاز سمی فلرهای پتروشیمی در این چندسال گذشته فقط بخاطر منافع ملی بوده است، اما انتظار نداشتند پاسخ این درد کشیدن‌ها ، حرص و ولع و حق خوری برخی نمایندگان استان‌های همسایه و روضه سکوت نمایندگان استان باشد. نمایندگان محترم؛ لطفاً  نمک روی زخم نپاشید.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما