کدخبر : 164803
یکشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۳
فاقددیدگاه
پرینت

تولید کارهای خوب هنری نقش مهمی در حوزه دفاعی جنگ نرم دارد

جنوب پرس: فرمانده سپاه ولیعصر (عج) خوزستان گفت: تولید کارهای خوب هنری نقش مهمی در حوزه دفاعی جنگ نرم دارد و با تولیدات فاخر می‌توانیم به جایگاه اطمینان‌بخشی در این حوزه برسیم.

تولید کارهای خوب هنری نقش مهمی در حوزه دفاعی جنگ نرم دارد

به گزارش خبرگزاری جنوب پرس ، از اهواز، آیین رونمایی از ۴محصول تولیدی موسسه فرهنگی هنری آب و آیینه، عصر امروز و با حضور فرمانده سپاه ولیعصر خوزستان، شهردار اهواز و جمعی از فعالان فرهنگی و اصحاب رسانه استان برگزار شد.

عرب خوزستانی، خاکریز بلند ایستادگی است

حجت‌الاسلام سید محسن شفیعی، مسوول دفتر نهاد نمایندگی ولی‌فقیه در استان خوزستان در این مراسم، اظهار کرد: ما در انقلاب اسلامی، امت امامی شدیم که نگاهش بلند و فراتر از مرزهای اعتقادی بود؛ بدون تردید بعد از معصومین نامی به بلندی نام امام و قامتی به استواری ایشان نیست.

وی افزود: آنچه که امام (ره) پیش روی ما قرار داد مسیری طولانی و پر فراز و نشیب است؛ نقطه مدنظر امام نصب پرچم لااله‌الا‌الله و محمد رسول‌الله بر فراز قله های رفیع عالم است؛ چشم‌انداز امام در حوزه هنری این است که گفتند” تنها هنری مورد قبول قرآن است که صیقل دهنده اسلام ناب محمدی و اسلام فقرای دردمند است” لذا ما در ارتباط با آنچه امام ترسیم کردند بدون تردید نیازمند قالب‌ها و ابزارهایی هستیم که مسیر و مقصد را نزدیک کند.

شفیعی عنوان کرد: در جمهوری اسلامی همه پای کار بیایند و این پرچم روی زمین نماند، اینکه امروز هر حادثه‌ای را در هر جایی به جمهوری اسلامی نسبت می‌دهند به این دلیل است که نرم‌افزار مقاومت از ایران اسلامی منتشر شده است و این را باید حفظ کرد که وجود هنرمندان در این زمینه قطعا تاثیرگذار خواهد بود.

وی افزود: کارنامه خوزستان، کارنامه‌ای پرافتخار است، در همین قضیه سیل اخیر، دومین دفاع مقدس با زیبایی‌های تمام به وقوع پیوست و شعار” ما اهل کوفه نیستیم، علی تنها نماند” در بحران سیل به شعار «بچینه الشط ما بچانه» تبدیل شد.

مسوول دفتر نهاد نمایندگی ولی‌فقیه در استان بیان کرد: خدا می‌داند اگر در قصه سیل مردم به وسط میدان نیامده بودند چه حجمی از خسارات وارد شده بود، مهم‌تر از کار فیزیکی مردم، آن روح حماسه و شجاعتشان بود که نشان داد عرب خوزستانی خاکریز بلند ایستادگی است.

توانستیم تهدید را به فرصت تبدیل کنیم

سردار حسن شاهوارپور، فرمانده سپاه ولیعصر خوزستان، اظهار کرد: امام (ره) با توکل بر خداوند متعال و پشتوانه مردم توانست ضمن هدایت و رهبری انقلاب، آن را به پیروزی برساند و از موانعی که دشمنان اسلام بعد از پیروزی انقلاب گذاشتند عبور کند، امروزه نیز مقام معظم رهبری با همین رویکرد، انقلاب را پیش میبرد.

وی افزود: حوزه نرم‌افزاری ابداع جدیدی است که دشمنان انقلاب اسلامی برای کند کردن حرکت انقلاب از آن استفاده می‌کنند و به زعم خودشان احساس کردند که میتوانند محدودیت ایجاد کنند اما ما توانستیم تهدید را به فرصت تبدیل کنیم.

فرمانده سپاه ولیعصر خوزستان گفت: جوانان ما با دستان خالی و با بهره‌گیری از ظرفیت‌های حداقلی در حال انجام اقداماتی در حوزه هنر، نرم‌افزار و ساخت کلیپ هستند که می‌تواند در راستای همگرایی و ایجاد امید در فضا موثر باشد.

وی با بیان اینکه تاثیر کارهای هنری بسیار زیاد است، افزود: برای موفقیت‌های بیشتر جامعه به نیروهای جوان نیازمندیم و باید با همین کارها امید را در جامعه زیاد کنیم چرا که با تولید کارهای خوب و فاخر هنری میتوان به جایگاه اطمینان‌بخشی در حوزه دفاعی جنگ نرم برسیم.

ورود رزمندگان جوان به عرصه هنری در گام دوم انقلاب

موسی شاعری، شهردار اهواز، اظهار کرد: از سال‌های آغازین دهه ۷۰، مقام معظم رهبری مطالبی تحت عنوان «شبیخون فرهنگی» و «تهاجم فرهنگی» را عنوان کردند و در سال‌های اخیر نیز شاهد کم‌کاری برخی دستگاه‌های متولی امر در این زمینه بودیم.

وی افزود: انتقال مفاهیم ارزشی و انقلابی با استفاده از مفاهیم هنری یقینا اثربخشی بیشتری در اجتماع خواهد داشت؛ در گام دوم انقلاب نیز این رزمندگان جوان هستند که با استفاده از خلاقیت‌های هنری وارد این عرصه میشوند.

شاعری گفت: حضور ما در رسانه‌های نوظهور باید حضوری ارزشمند و گسترده و در راستای انقلاب اسلامی باشد؛ امیدواریم این نسل جدیدی که وارد این عرصه شده است با تلاش‌های مضاعف پای کار بمانند و تمام نهادها نیز در همین راستا به آنان کمک کنند.

امیدبخشی در این تولیدات هنری وجود دارد

مرتضی حیدری آل‌کثیر، شاعر خوزستانی نیز در بخشی از این مراسم اظهار کرد: کار “موطنی” که بر روی یکی از ملودی‌های معروف جهان عرب ساخته شده است و بسیار شناخته شده است قطعا از لحاظ لحنی تاثیر خوبی خواهد گذاشت و خوشحال هستم از اینکه امیدبخشی در این کار القا میشود.

حیدری‌آل‌کثیر گفت: کار”اهل الفخر” نیز به رشادت‌های مردم خوزستان در سیل اخیر پرداخته است و انشاءالله در همکاری‌های آینده بتوانم با کارهای عمیق‌تری در خدمت دوستان باشم.

به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز، در پایان این مراسم از پوستر عید همدلی که در سطح شهر نصب خواهد شد و همچنین از ۳ کلیپ “موطنی”، “اهل الفخر” و “دلیرون” به کارگردانی اسماعیل معنوی و شعر مرتضی حیدری ‌ال‌کثیر رونمایی شد.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما