کدخبر : 164704
جمعه ۱۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۲
فاقددیدگاه
پرینت

معامله قرن محکوم به شکست است

به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، آیت‌الله لطف‌الله دژکام در خطبه‌های نماز جمعه امروز شیراز اظهار داشت: کنار آمدن سران کشورهای عربی با آمریکا و اسرائیل یک حرکت سخیف در جهت معامله بر سر حق مردم فلسطین با عنوان معامله قرن است.
معامله قرن محکوم به شکست است

امام جمعه شیراز ادامه داد: به سران به اصطلاح کشورهای عربی باید گفت اگر مسلمان نیستید، عرب باشید و خود را در بار دشمنان به ویژه آمریکا خوار و ذلیل نکنید.

وی با بیان اینکه ما اعلام می‌کنیم که معامله قرن که هنوز آغاز هم نشده است، محکوم به شکست است، افزود: روزی که ادعای فرات تا نیل را داشتند به جایی نرسیدند امروز که در تلاویو مورد حمله نیروهای مقاومت قرار می‌گیرند ادعاهای بزرگ می‌کنند.

دژکام تاکید کرد: سرنوشت کسانی که پشت میز معامله با آمریکا و اسرائیل می‌نشینند بهتر از انورسادات نخواهد شد، این سران از طرف مردم خود هم مورد تنفر خواهند بود.

امام جمعه شیراز ابراز داشت: شهادت مظلومانه امام جمعه کازرون توسط یک انسان فریب خورده و منحرف فکری شبیه جریان‌های فرقان و خوارج یک حرکت زشت بود. آن فرد از خدا بی‌خبر و کسانی که جریان‌های انحرافی درست کردند باید بدانند که ملت ما نظیر چنین اتفاق‌های را کم ندیده و آن را محکوم می‌کند.

وی تصریح کرد: اگر کسی شکی به دلش باشد با این اتفاق متوجه می‌شود که هنوز هم روحانیت است که برای اسلام و نظام دل می‌سوزاند، دشمنان بدانند که روحانیت خالص شیعه برای شهادت آمادگی همیشگی دارد و هیچ وقت تن به ظلم نداده است.

دژکام با اشاره به اینکه دشمنان نمی‌توانند نام نیک روحانیت را بزدایند و این ملت برای استواری نظام اسلامی تا آخر خواهد ایستاد، گفت: مردم ممکن است اختلاف سیاسی داشته باشند اما با آمریکا دشمن هستند.

امام جمعه شیراز در بخش پایانی سخنان خود بیان کرد: باید برای پذیرایی و آمد و شد مردم در محیط حرم حضرت شاهچراغ(ع) و نماز جمعه امکانات لازم را فراهم کنیم، متاسفانه گاهی کمبودهایی را شاهد هستیم که در شب‌های قدر نیز با آن مواجه شدیم.

دژکام افزود: مدیران استان برای بهبود شرایط حضور زائران و نمازگذاران همچنین امنیت آنها و امکانات مورد نیاز مصلی نماز جمعه باید تلاش کنند اگر به روش بروکراتیک پیش برویم تا چند سال آینده هم اتفاقی نمی‌افتد و باید باز از مردم عذرخواهی کنیم.

وی در پایان تاکید کرد: هر زمان که رهبری معظم اعلام کنند، عید فطر خواهد بود و نماز نیز برگزار می‌شود.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما