کدخبر : 164702
جمعه ۱۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۳
فاقددیدگاه
پرینت

فلسطین متحد و یکپارچه در برابر زیاده‌خواهی‌ها/ ایستادگی مقابل مذاکره

به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، سردار رمضان شریف ظهر امروز در سخنرانی روز قدس در حرم شاهچراغ (ع)، اظهار داشت: امروز ملت فلسطین 60 سال است که تحت ظلم اسرائیل هستند و طی این سال‌ها همواره مردم مظلوم آن کشور، تحت ظلم و ستم بوده‌اند.
فلسطین متحد و یکپارچه در برابر زیاده‌خواهی‌ها/ ایستادگی مقابل مذاکره

وی با تقسیم چند دهه اشغال فلسطین به دو بخش قبل و بعد از انقلاب اسلامی ایران، افزود: منکر مبارزات مردم فلسطین قبل از انقلاب اسلامی نیستیم، اما همه پیروزی‌ های رژیم صهیونیستی به قبل از انقلاب اسلامی و همه پیروزی‌های مردم فلسطین و مقاومت به بعد از پیروزی انقلاب باز می‌گردد.

شریف با بیان اینکه رژیم اشغالگر قدس قبل از پیروزی انقلاب اسلامی مدعی بود پنجمین قدرت نظامی جهان است، نامگذاری روز جهانی قدس از سوی حضرت امام خمینی(ره)، را عاملی مهم در تغییر صحنه مقاومت مردم فلسطین در مقابل اشغالگران قدس دانست و تاکید کرد: پیروزی و موفقیت‌های مردم فلسطین و جبهه مقاومت الهام گرفته از جمهوری اسلامی ایران است.

شریف گفت: در جنگ ۶ روزه کشور‌های عربی مقابل اسرائیل که به شکست این کشور‌ها منجر شد، اسرائیل ادعا کرد که در مقابله همه دنیای اسلام پیروز شده، اما در جنگ ۳۳ روزه از حزب‌الله لبنان شکست سختی خورد.

سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: پس از جنگ ۳۳ روزه قاضی‌القضات اسرائیل گزارش تحقیقی آماده کرد و در این گزارش به صراحت به شکست ارتش اسرائیل مقابل حزب‌الله لبنان برای اولین بار اعتراف کرد.

وی با بیان اینکه تغییر نگاه و استراتژی، از مبارزان لبنانی به مبارزان فلسطینی انتقال پیدا کرد، گفت: از آن پس سریال شکست‌های پی در پی رژیم صهیویستی ادامه دارد؛ این شکست‌ها یکی از دستاورد‌های بزرگ راهپیمایی روز قدس است.

شریف ادامه داد: ۶۰ جمعه شاهد راهپیمایی بازگشت مردم فلسطین هستیم و کسانی که شبهه ایجاد می‌کنند که مردم فلسطین خودشان چه کاری انجام می‌دهند این حرکت کوچکی از آن‌ها است، زیرا امروز اراده مردم فلسطین با قبل از پیروزی انقلاب اسلامی تفاوت فراوان دارد، چرا که این‌ها نسل چهارم مردم فلسطین هستند.

رئیس ستاد مرکزی انتفاضه و قدس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با اشاره به اینکه امروز ملت فلسطین گزینه مقاومت و ایستادگی را در مقابل گزینه مذاکره انتخاب کرده است، گفت: این روندی را که امروز شاهد هستیم در رویارویی جبهه مقاومت با صهیونیست‌ها، باعث پیروزی می‌شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه داعش با هدف ایجاد اختلاف بین مسلمانان ایجاد شد، گفت: امروز که داعش جمع شده، صهیونیست‌ها با مشکلاتی مواجه شده‌اند و راهکاری برای ارائه نداشته و ارتش صهیونیستی اراده و روحیه‌ای برای مبارزه ندارد.

شریف، با بیان اینکه دولت سوریه امروز با مستحکم شدن خود آماده رویارویی با صهیونیست‌ها خواهد بود، پیروزی در مقابل استکبار در منطقه خاورمیانه را حاصل همین راهپیمایی‌ها و متاثر از روحیه مقاومتی دانست که انقلاب اسلامی ایران منشاء آن است.

وی با تاکید براینکه رژیم صهیونیستی دشمن درجه یک ایران اسلامی و مسلمانان جهان محسوب می‌شود، گفت: در یک اقدام جدید قرار است جماعتی در بحرین برای فلسطین و ملت آن تصمیم‌گیری کنند، آمریکایی‌ها هم برنامه دارند و می‌خواهند طرح معامله قرن را ارائه دهند، این طرح به قیمت نادیده گرفتن شهدا و مقاومت مردم فلسطین است.

شریف با تصریح اینکه طرح معامله قرن، به حتم با شکست مواجه خواهد شد، ملت فلسطین را، ملتی متحد و یکپارچه در مقابل زیاده‌خواهی و ظلم صهیونیست‌ها و آمریکا توصیف کرد و گفت: ملت ایران هم با مقاومت هشت ساله و تداوم راه شهدای و امام شهدا در چهار دهه گذشته، امروز به کشوری امن، آبرومند و تاثیرگذار در جهان بدل شده است.

سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یادآور شد که اگرچه رژیم صهیونیستی و حامیان آن، تلاش خود را معطوف به ظلم بر مردم فلسطین کرده‌اند، اما خداوند به کسانی که در جبهه حق جنگ می‌کنند، خیر و برکت و پیروزی عطا خواهد کرد.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما