کدخبر : 164701
جمعه ۱۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۶
فاقددیدگاه
پرینت

اسرائیل گاو شیرده ای دیگر برای آمریکا در منطقه است

جنوب پرس: بندرعباس - امام جمعه بندرعباس گفت: اسرائیل گاو شیرده ای دیگر برای آمریکا در منطقه است.
اسرائیل گاو شیرده ای دیگر برای آمریکا در منطقه است

به گزارش خبرنگار جنوب پرس ، ، آیت الله غلامعلی نعیم آبادی در خطبه های نماز جمعه بندرعباس بیان داشت: دشمن با تمام وجود واقعیت های ایران را به شکل وارونه به دنیا مخابره می کند و جلوه های امید بخش را پنهان کرده و عیوب کوچک ایران را بزرگ و نقاط قوت را کوچک می کند. اگر پشت پرده اخبار تولیدی آمریکا را ببینید خواهید فهمید جز دروغ پردازی چیزی نیست.

وی با بیان اینکه بحث قدس یک بحث انسانی فرا قیومیتی است، اظهارداشت: اسرائیل به عنوان یک مولود نامشروعی برای انجام کارهای نامشروع استکبار جهانی در منطقه است و سلاح های اسرائیل در آفریقا فروش می رود؛ شیطنت اسرائیل در آمریکای لاتین مشخص است و درخت منحوسش در منطقه ی ما است اما شاخه های آن در جاهای دیگر است.

آیت الله نعیم آبادی خاطرنشان کرد: تضاد ما با اسرائیل به‌حکم قرآن و بر پایه تکلیف شرعی و دینی صد در صد است و همان‌طور که بنیان‌گذار نظام فرمود اسرائیل باید از جهان پاک شود، تا پاکش نکنیم رهایش نمی‌کنیم.

وی ابراز کرد: مرگ بر اسرائیل یک شعار نیست، اگر بخواهیم اسرائیل نخواهد بود؛ ما از اسرائیل چیزی نمی‌خواهیم جز جانش، تا زمانی که در منطقه هست هرروز بساط مرگ بر اسرائیلمان محکم‌تر می‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در هرمزگان اضافه کرد: ما میگوییم هرچه فلسطینی هست از مسلمان و مسیحی و یهودی در فلسطین باشد و یک نظرخواهی عمومی برگزار شود و هر نظام سیاسی رأی آورد همان بماند و حکومت کند.

آیت‌الله نعیم‌آبادی اظهارداشت: استکبار جهانی می‌خواهد اسرائیل در منطقه بماند تا منافعش تأمین شود، اسرائیل گاو شیرده آمریکا در منطقه است؛ تا دنیا طرح نظرخواهی عمومی را قبول نکرده است ما از مبارزه بی‌امان خود دست نمی‌کشیم.

وی با اشاره به رحلت امام راحل (ره) و ۱۵ خرداد در هفته پیش رو، افزود: امام یک سند برای همه بود، تنها قیام کرد و مردم را قبول داشت، ما نیز باید مردم را قبول داشته باشیم، وقتی کارشان در دست ما است آن را امروز و فردا نکنیم و مشکلشان را حل کنیم.

آیت‌الله نعیم‌آبادی عنوان کرد: بزرگ‌ترین حادثه قرن به‌وسیله یک عالم در خانه‌ای تنگ و کوچک شروع شد و جهان را فراگرفت. باید کارمان برای خدا باشد و باهم باشیم و همدیگر را باور داشته باشیم، مسئولین مردم را قبول داشته باشند، خودمان یکدیگر را قبول داشته باشیم و مردم نیز مسئولین را قبول داشته باشند.

آیت‌الله نعیم‌آبادی ابراز کرد: ۱۵ خرداد نشان داد مردم مرجع تقلیدی هستند، خیلی‌ها به زندان رفتند، کسی نفهمید اما تا امام را گرفتند ایران تکان خورد، ۱۵ خرداد هویت انقلاب را که هویتی دینی و مرجع تقلیدی است ا نشان می‌دهد بنابراین باید ۱۵ خرداد را همیشه حفظ کرد و گرامی داشت.

وی با اشاره به عید فطر اضافه کرد: عید فطر با حرف منجم و با حساب حسابگران ثابت نمی‌شود، تنها با دو چیز موردقبول جهان اسلام است، و آن دیدن و ثلاثین است، یعنی یا ماه دیده شود و یا اگر تا روز ۳۰ رمضان ماه دیده نشود روز بعد از آن را عید در نظر بگیرند این را جهان اسلامی قبول دارد، راه دیگری که شیعیان نیز قبول دارند، حکم حاکم است.

نماینده ولی‌فقیه در هرمزگان ادامه داد: سعودی‌ها ۷ سال قبل جلسه‌ای تشکیل دادند و گفتند از هر راهی ثابت شود قبول است، در حالی‌که نقل‌شده است که حتی اگر می‌دانی ماه وجود دارد پشت ابر اما تا نبینی قبول نیست.

آیت‌الله نعیم‌آبادی اظهار کرد: یکی از کارهایی که نظام جمهوری اسلامی ایران انجام داده و باید قدر آن را بدانیم این است که برای استهلال ماه کاری کرده که در تاریخ اسلامی بی‌نظیر است، شب اول ماه ۱۵ گروه در هر گروه ۱۵ کارشناس در کل کشور برای دیدن ماه می‌روند و اگر دیده نشود مسلم دیده نشده است؛ این گروه‌ها به نقاطی که مردم بگویند ماه دیده‌شده می‌روند و رصد می‌کنند و اخبار را به مقام معظم رهبری اعلا می‌کنند و ایشان عید را اعلام می‌کند. اگر کسی به این تلاش الهی کم‌توجه باشد باید توبه کند.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما