کدخبر : 164676
پنج شنبه ۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۶
فاقددیدگاه
پرینت

هرمزگان رتبه سوم کشور در اجرای مصوبات ستاد اقتصاد مقاومتی دارد

جنوب پرس: بندرعباس - معاون امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور گفت: هرمزگان رتبه سوم کشور در راستای اجرای مصوبات ستاد اقتصاد مقاومتی را در اختیار دارد که این امر بیانگر جدیت مسئولان استان است.
هرمزگان رتبه سوم کشور در اجرای مصوبات ستاد اقتصاد مقاومتی دارد

به گزارش خبرنگار جنوب پرس ،  بابک دین پرست چهارشنبه شب در نشست ستاد مدیریت و راهبری اقتصاد مقاومتی استان هرمزگان با اشاره به پیگیری اجرای مصوبات توسعه پایدار جزایر هرمزگان، عنوان کرد: در پی سفر و بازدید وزیر کشور از جزایر هرمزگان، سند حل مشکلات و توسعه پایدار جزایر این استان تهیه و از سوی رئیس‌جمهور دستور اجرای آن صادر شد.

وی ادامه داد: از مجموع ۷۰ مصوبه برای توسعه جزایر هرمزگان تاکنون بالغ بر ۵۰ درصد این مصوبات اجرایی شده و اجرای باقیمانده مصوبات نیز با جدیت در حال پیگیری است.

معاون امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور تصریح کرد: در حوزه رونق تولید نیز ۱۸۹ میلیارد تومان تسهیلات به ۱۷۷ طرح در هرمزگان پرداخت شده است.

دین پرست بیان داشت: در راستای اشتغال روستایی و عشایری نیز تاکنون بالغ بر ۲۷۶ میلیارد تومان تسهیلات از محل صندوق توسعه ملی به هرمزگان اختصاص یافته و انعقاد قرارداد شده است.

وی از ابلاغ اولویت های بیست گانه در راستای رونق تولید از سوی وزیر کشور به استانداران خبر داد و اظهار داشت: این اولویت ها در راستای منویات و تأکیدات مقام معظم رهبری و همچنین سیاست‌های رئیس جمهوری توسط وزیر کشور به استانداران ابلاغ شده است.

معاون امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور تصریح کرد: همچنین دکتر رحمانی فضلی وزیر کشور، هفت ماموریت ویژه را در راستای رونق تولید برای فرمانداران تعیین و ابلاغ کرده اند.

وی گفت: از جمله این ماموریت ها می توان به مراقبت از واحدهای تولیدی فعال، احیا و بازگشت به تولید واحدهای راکد و غیر فعال، بازگشت به تولید واحدهای تملک شده توسط بانک ها، رصد مشکلات و حل موانع و مشکلات واحدهای مشکل‌دار و واگذاری طرح های نیمه تمام به بخش خصوصی اشاره کرد.

دین‌پرست خاطرنشان کرد: خودکفایی در زمینه تامین قطعات مورد نیاز بنگاه‌های اقتصادی و واحدهای تولیدی از دیگر موارد مورد تاکید وزیر کشور به استانداران است که در این راستا از استانداران می‌خواهیم تا شرکت‌های دانش بنیان که توانایی تولید قطعات و مواد اولیه واحدهای تولیدی را دارند شناسایی و زمینه جهت توسعه فعالیت های آنها ایجاد شود.

وی با بیان اینکه هرمزگان از استان‌های برتر کشور در راستای برگزاری جلسات ستاد اقتصاد مقاومتی محسوب می‌شود، اظهارداشت: هرمزگان رتبه سوم کشور در راستای اجرای مصوبات ستاد اقتصاد مقاومتی را در اختیار دارد که این امر بیانگر جدیت مسئولان این استان برای تحقق اقتصاد مقاومتی است.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما