کدخبر : 164671
پنج شنبه ۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۱
فاقددیدگاه
پرینت

انتقاد ازصداوسیما برای پوشش گسترده قتل همسر دوم شهرداراسبق تهران

یاسوج- عضو مجلس خبرگان رهبری از صدا و سیما به خاطر پوشش گسترده قتل همسر دوم شهردار اسبق تهران انتقاد کرد.
انتقاد ازصداوسیما برای پوشش گسترده قتل همسر دوم شهرداراسبق تهران

به گزارش خبرگزاری جنوب پرس ، ، آیت الله سید شرف الدین ملک حسینی، افزود: اگر رسانه‌های مجازی به این موضوع می‌پرداختند، جای گله نبود زیرا شخصی هستند و از بودجه بیت المال اداره نمی‌شوند.

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: یک اتفاق شخصی افتاده و همسری همسرش را کشته و اتفاقات مشابه فراوان است و این افتخاری نبوده که این گونه جار زده می‌شود. اگر بخش گسترده خبر این حادثه از رسانه ملی برای خدا بوده که خداوند خواسته است گناهان شخصی را پنهان کنیم.

وی تاکید کرد: نباید قتل را عرفی کنند و بسیاری از رفتارهای زشت را عادی جلوه دهند. حتی تکرار نشان دادن رفتار عادی یک قاتل شنیع‌ترین اتفاقی است که ممکن است بیفتد.

آیت الله ملک حسینی با بیان اینکه انتظار می‌رفت مسئله شخصی مسئله شخصی بماند، اظهار کرد: اگر هدف سیاسی و برای آبرو بردن یک جبهه‌ای است که واقعاً زشت است.

وی گفت: من هر چه فکر کردم که در شب قدر مردم این چه گزارشی در شبکه‌های تلویزیونی است که به مردم ارائه می‌دهند، نفهمیدم. در شب قدر ذهن‌هایی که باید آماده دعا شوند، معطوف به یک حادثه شخصی شد که ربطی به هیچکدام ما و ربطی به سیاست کشور و جامعه مان نداشت و در شبکه‌های مختلف برجسته شد.

آیت االه ملک حسینی افزود: اگر هدف رسانه ملی از پوشش خبری این حادثه مدیریت فضای مجازی هم باشد راهش پرداختن گسترده نیست و یک شبکه یک بار خبر می‌داد و تمام.

آیت الله ملک حسینی گفت: خدا کند به این موضوع پایان داده شود وگرنه این حرکت یک بداخلاقی زشت را در جامعه ایجاد می‌کند.

آیت الله ملک حسینی بیان کرد: در امر به معروف و نهی از منکر متجاهر را نصیحت می‌کنند و به بقیه جار نمی‌زنند که این گناه رخ داده است. در ارشاد، آرام و درگوشی به او می‌گویند. اینها رسالتهای شرعی ماست. نه اینکه با او مصاحبه کنند. هیچکس حق ندارد گناه خود را در برابر دیگران بیان کند.

نماینده ولی فقیه در استان گفت: ارائه گزارش از این اتفاق زشت موجب ساده سازی قتل می‌شود و نشان دادن اسلحه به مخاطب چه دلیلی دارد.

وی گفت: این حادثه یک عبرت است برای کسانی که مدعی عقل، درک و شعور و دین و ایمان هستند و اینکه سال‌ها پاکی و ایمان و سیاست و قدرت و سال‌ها حضور در عرصه‌های مختلف هیچ ارزشی برای لحظات پایان عمرمان ندارد و عاقبت خیر از خدا بطلبیم و عبرت بگیریم.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما