کدخبر : 164644
پنج شنبه ۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۲
فاقددیدگاه
پرینت

مردم فارس به راهپیمایی روز قدس دعوت شدند

مشت در برابر گلوله ، تصویری است که هر روز در فلسطین اشغالی و پیش چشم زنان و کودکان فلسطینی تکرار می شود و صدای مظلومیت این قوم همچون عشقی که عالم گیر است مدت هاست در جهان پیچیده و همه آزادگان جهان آخرین جمعه ماه رمضان برای نجات این قوم به راهپیمایی می پردازند.

به گزارش جنوب پرس ، روز قدس یک سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی و پس از فرمان امام خمینی (ره) آغاز شد و آخرین جمعه از ماه رمضان روز قدس نامگذاری شد در این روز تمامی آزادگان جهان و ملت مسلمان و روزه دار برای آزادی اولین قبله مسلمانان جهان فریاد سر می دهند.

شخصیت ها، تشکل ها، دانشگاهیان، دستگاه ها و نهادهای مختلف استان فارس در آستانه روز جهانی قدس، در پیام های جداگانه ای اقشار مختلف مردم را به شرکت در راهپیمایی ویژه این روز در حمایت از مردم فلسطین دعوت کردند.

راهپیمایی روز قدس همزمان با آخرین جمعه از ماه مبارک رمضان در استان فارس همچون سایر نقاط کشور در ۷۶ نقطه استان از ساعت ۱۰ و ۳۰ دقیقه از میدان های اصلی شهرستان های استان فارس آغاز می شود و در شیراز حرکت از محل فلکه ستاد به سمت چهارراه زند، میدان شهرداری، خیابان نمازی، بولوار شهید دستغیب و حرم شاهچراغ (ع) است.

رمضان شریف، سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و رئیس ستاد انتفاضه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، سخنران مراسم راهپیمایی روز قدس در شیراز است.

حضور در راهپیمایی روز جهانی قدس، وظیفه ای انسانی و اسلامی است

نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز در بیانیه ای با دعوت از مردم و لایتمدار و انقلابی استان برای حضور در راهپیمایی روز جهانی قدس تصریح کرد: حضور در این آیین، وظیفه انسانی و اسلامی به گردن همه ما ملت‌های آزاده جهان برای حمایت از مردم مظلوم فلسطین است، آن هم در شرایطی که بیش از ۷۰ سال است این ملت از حقوق اولیه خود محروم شده و مورد بدترین جنایت‌ها قرار گرفته است.

آیت الله لطف الله دژکام افزود: در روزهایی که دولت استکباری آمریکا، با همراهی برخی دولت‌های زبون و خوار منطقه به دنبال معامله ننگین موسوم به معامله قرن می‌باشد، حضور ملت ما در راهپیمایی روز قدس اهمیت مضاعف یافته است.
امام جمعه شیراز افزود: از همه مردم شریف و ولایتمدار استان فارس و شیراز سومین حرم اهل بیت (ع) دعوت می‌کنم با حضور باشکوه و گسترده خود در راهپیمایی روز قدس، مشت محکمی بر دهان استکبار جهانی بکوبند و نشان دهند ملت ما همواره در کنار حق و حقیقت و ملت‌های مظلوم و آزاده جهان می‌ایستد.

**استاندار فارس: موسم ابراز انزجار و نفرت از اسرائیل غاصب فرا رسید

استاندار فارس با صدور پیامی با دعوت از مردم برای شرکت در راهپیمایی روز جهانی قدس گفت: امسال وضعیت خاصی در سطح بین المللی بر کشور حاکم است و ناظرانی در سراسر دنیا مشغول بررسی رفتار و عملکرد نظام، مردم و مسئولین کشور هستند.

عنایت الله رحیمی در پیام دعوت مردم برای حضور در راهپیمایی روز قدس اضافه کرده است: با توجه به شرایط حساس فعلی، در جمعه آخر ماه مبارک رمضان که موسم ابراز انزجار و نفرت از اسرائیل غاصب، همه سلطه گران و استکبار جهانی است، امسال برگرفته از اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی، امام راحل بنیانگذار نظام اسلامی، فرمایش های مقام معظم رهبری و بر اساس اعتقادات قلبی و آموزه های دینی، مردم شریف فارس با هدف اعلام انزجار ملت بزرگ اسلامی علیه تحریم و تهدید ایران اسلامی در روز قدس به میدان خواهند آمد.

در پیام دعوت استاندار فارس آمده است: مردم با حضور در راهپیمایی روز جهانی قدس اتحاد و همدلی خود را به نمایش خواهند گذاشت و شعارهای اتحاد و همدلی و مقاومت را بیش از گذشته سر خواهند داد و دشمنان نظام و مردم را ناامید خواهند کرد.

رحیمی اضافه کرد: اینجانب از یکایک شهروندان استان فارس برای شرکت در این مراسم که بیانگر خواست قلبی آحاد مردم در برابر استکبار جهانی است دعوت می کنم تا با حضور پرشور و پررنگ خود، بیش از گذشته، بر حقانیت راه و مسیر خود تاکید کنند.

دعوت تولیت آستان شاهچراغ (ع) از مردم

تولیت آستان مقدس شاهچراغ (ع) نیز در پیامی با دعوت از مردم استان به حضور در این آیین گفت: مطمئناً سیل خروشان امت اسلامی در راهپیمایی روز قدس به حمایت از ملت مظلوم فلسطین راه را برای محو کامل و نابودی اسرائیلِ غاصب ستمگر، هموارتر و کوتاه تر نموده و بر همین اساس، هر سال نسبت به سال های گذشته با عزم راسخ تر و انسجام بیشتر در این راهپیمایی شرکت خواهیم کرد.

آیت الله سید علی اصغر دستغیب نماینده مردم استان فارس در مجلس خبرگان رهبری افزود: همه می دانیم مقام معظم رهبری در امتداد خطی که امام خمینی (ره) ترسیم کردند، جهاد با اسرائیل را به بأی نحو کان لازم و واجب می دانند و طبیعی است که حضور در راهپیمایی روز قدس، هم نوعی جهاد با اسراییل و صهیونیست غاصب است.

**فرمانده سپاه فجر فارس: طرح آمریکایی ” معامله قرن ” یک طرح از پیش شکست خورده است

فرمانده سپاه فجر استان فارس گفت: جنایات ددمنشانه رژیم صهیونیستی هرگز از حافظه تاریخی ملت های جهان پاک نخواهد شد و آمریکا بعنوان شریک اصلی جنایات این رژیم دستش به خون مردم و کودکان مظلوم فلسطین آلوده است.

سردار سرتیپ دوم سیدهاشم غیاثی با اشاره به فرارسیدن روز جهانی قدس، گفت: روز قدس روز اعلام حمایت آزادیخواهان و مسلمانان سراسر جهان از ملت مظلوم فلسطین در برابر جنایت های رژیم صهیونیستی است.

فرمانده سپاه فجر با بیان اینکه طرح آمریکایی موسوم به ” معامله قرن ” یک طرح از پیش شکست خورده است و هرگز به موفقیت نخواهد رسید، گفت: جنایات ددمنشانه رژیم صهیونیستی هرگز از حافظه تاریخی ملت های جهان پاک نخواهد شد و آمریکا بعنوان شریک اصلی جنایات این رژیم دستش به خون مردم و کودکان مظلوم فلسطین آلوده است.

** نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری: حضور در راهپیمایی روز قدس توطئه استکباررادر نطفه خفه می کند

نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری با صدور پیامی از آحاد مردم بصیر درگاه فارس برای حضور در راهپیمایی روز جهانی قدس دعوت کرده و گفت: حضور در راهپیمایی امسال از اهمیتی مضاعف برخوردار است چرا که باعث می شود اخرین توطئه استکبار جهانی درباره نابودی آرمان فلسطین موسوم به معامله قرن در نطفه خفه شود.

در پیام آیت الله علی اکبر کلانتری آمده است: مردم مسلمان و روزه داران عزیز روز قدس که نماد وحدت و اراده امت اسلامی در برابر جنایات رژیم اشغالگر فلسطین است از راه رسید.

**سازمان بسیج رسانه فارس: صهیونیسم خطر بالفعل اخلاقی، سیاسی و اقتصادی بزرگی است

سازمان بسیج رسانه استان فارس نیز با صدور بیانه ای ضمن دعوت مردم فارس برای حضور پرشور در راهپیمایی روز جهانی قدس ادامه داد: صهیونیسم همان خطر بالفعل اخلاقی، سیاسی و اقتصادی بزرگی است که برای جامعه ی بشری توسط استکبار ایجاد گردیده تا جای پا و نقطه اتکائی باشد برای گسترش نفوذ و سطله ی جهانی سلطه طلبان باشد.

در این پیام آمده است: غصب کشور مسلمان فلسطین و سپردن آن به بیگانگان گرد آمده از سراسر عالم و تشکیل جامعه موزائیکی و جعلی که در طول تاریخ کشتار، جنایات، ظلم، اهانت و زوال را همواره سرلوحه برنامه های خود قرار داده و این حوادث ناگوار در حساسترین نقطه جهان اسلام در جریان بوده و هست، بسان خنجری در پهلوی امت اسلامی می باشد که مانع از ایجاد اتحاد و اعتلاء کشورهای اسلامی گردیده است.

سازمان بسیج رسانه بادعوت از مردم فارس برای حضور در راهپیمایی روز قدس اورده است: اصحاب همیشه بیدار و انقلابی بسیج رسانه فارس، مطابق ۴۰ سال گذشته روز جمعه، روز قدس را با حضور کم نظیر خود برای هم صدا بودن با سایر امت بیدار، شجاع و روزه دار استان شهید پرور فارس در خیابان های شهرمان حضور یافته و با لنزهای دوربین و قلم های نافذمان قلب و روح استکبار جهانی و صهیونسیم غاصب را نشانه خواهیم رفت.

** جامعه روحانیت شیراز: روز قدس روز اتحاد و تجلی حضور

جامعه روحانیت شیراز نیز با صدور پیامی با دعوت از مردم برای حضور در راهپیمایی روز قدس بیان کرده است: روز قدس روز اتحاد و تجلی حضور باشکوه امت پیامبر اکرم (ص)، روز بیداری، روز حماسه و عرصه ای عظیم برای اتحاد و یکپارچگی قدرت امت اسلامی در حمایت از ملت مظلوم فلسطین و اعلام برائت از جبهه استکبار و صهیونیسم جهانی و مرتجعان منطقه است.

در پیام جامعه روحانیت استان آمده است: بی تردید، ملت مسلمان و انقلابی ایران اسلامی با درک عمیق شرایط موجود با گامهای پولادین و عزم راسخ مردان و زنان روزه دار ضمن اعلام برائت از رژیم اشغالگر قدس وایادی استکبار جهانی مرهمی بر دردهای ملت مظلوم و ستم دیده فلسطین، گامی بلند در جهت خنثی سازی توطئه های متعدد از جمله تفرقه و اختلاف افکنی ها در بین مسلمانان خواهد بود.

**دعوت از دانشگاهیان جهت شرکت در مراسم راهپیمایی روز جهانی قدس

رئیس دانشگاه شیراز در پیام دعوت خود از دانگاهیان برای حضور در راهپیمایی روز قدس گفت: روز جهانی قدس ابتکار روز قدس، از تدابیر دوراندیشانه و یادگار های ارزنده ی امام راحل (ره) است که به منظور همبستگی و انسجام بخشی به صفوف مسلمانان جهان، برای حمایت از مظلومان و ستمدیدگان در سرتاسر دنیا تعریف شده است.

حمید نادگران در این پیام آورده است: روزی که هر انسان آزاده ای، به ویژه هر مسلمان راستینی، به طور آگاهانه و کارساز، در پاسخ به ندای وجدانِ بیدارِ خویش و در حمایت از چندین دهه مبارزه ی آزادی خواهانه ی ملتی ستم دیده، در اجتماع حامیان شرافت انسانی و دوست داران رهایی قدس شریف و مردم فلسطین از بند اسارت، حضور پیدا می کند.

**مدیر کل اموزش و پرورش فارس: حضور دانش آموزان و فرهنگیان جلوه راهپیمایی را دوچندان می کند

مدیر کل آموزش و پرورش فارس گفت: حضور دانش آموزان و فرهنگیان به عنوان یک عضو ثابت در مراسم روز جهانی قدس، همواره به آن جلوه ویژه ای بخشیده است.

علی عسکر نجفی در جلسه ستاد بزرگداشت ارتحال امام خمینی (ره) و گرامیداشت روز جهانی قدس، با اشاره به اهمیت برگزاری راهپیمایی روز جهانی قدس و لزوم توجه به دیدگاه جامعه جهانی به این امر، گفت: هم اکنون اتحاد غربی، عربی و عبری برای جلوگیری از پیشرفت و گسترش آرمان های انقلاب اسلامی ایران در کل جهان شکل گرفته و روز به روز بر این تلاش افزوده می شود.

نجفی همچنین با اشاره به سالروز رحلت امام خمینی (ره) و قیام خونین ۱۵ خرداد سال ۴۲، گفت: نام امام نماد این انقلاب است و چنانچه رهبر معظم انقلاب نیز گفته اند، بی نام خمینی این انقلاب در هیچ جای جهان شناخته شده نیست و باید برای تبیین اندیشه های والای آن امام بزرگ در بین دانش آموزان و فرهنگیان تلاش کرد.

براساس گزارش ایرناوی بیان کرد: آموزش و پرورش می تواند با بهره گیری از مضمون بلند کلام رهبری در زمینه گام دوم انقلاب، این موضوع را با حوادث نیمه خرداد و روز جهانی قدس پیوند داده و علاوه بر ترسیم مسیر نظام تعلیم و تربیت در چهلم دوم انقلاب، در تبیین این مهم نیز تلاش کند.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما