کدخبر : 164587
چهارشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۲
فاقددیدگاه
پرینت

بهره‌مندی ۳۲۶۶ خانوار هرمزگانی از انشعابات رایگان در سال ۹۷

جنوب پرس: معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان هرمزگان گفت: سه هزار و 266 فقره انشعاب رایگان طی سال گذشته به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان هرمزگان واگذارشده است.

بهره‌مندی 3266 خانوار هرمزگانی از انشعابات رایگان در سال 97

احمد پایان پیش از ظهر امروز در گفت و گو با خبرنگار  جنوب پرس ، در بندرعباس با اشاره به اینکه انشعابات رایگان به‌منظور ارائه خدمات هدفمند به توانمندسازی خانوارهای تحت حمایت به آن‌ها واگذار می‌شود، گفت: انشعابات رایگان در قالب آب، برق، گاز، انشعابات فاضلاب، صدور پروانه ساختمان و عوارض شهرداری به مددجویان ارائه‌شده است.

وی افزود: سه هزار و ۲۶۶ فقره انشعاب رایگان طی سال گذشته به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان هرمزگان واگذارشده است که حدود ۷۰ درصد انشعابات رایگان آب، برق و پروانه ساختمانی به مددجویان مناطق روستایی پرداخت‌شده است.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد هرمزگان تصریح کرد: از این تعداد انشعاب واگذارشده یک هزار ۳۱۸ فقره مربوط به آب، یک هزار و ۴۰۷ فقره مربوط به برق،۳۲ فقره گاز، ۹۱ فقر مربوط به انشعابات فاضلاب و همچنین ۴۱۸ فقره مربوط به گواهی پروانه ساختمان و عوارض شهرداری بوده است.

پایان با اشاره به اینکه هم‌اکنون ۷۸ هزار و ۳۱۲ خانوار هرمزگانی تحت حمایت کمیته امداد هستند ادامه داد: یکی از خدمات این نهاد، پرداخت مستمری ماهانه برای رفع بخشی از نیازهای معیشتی خانوارهای تحت حمایت است.

وی بابیان اینکه پرداخت کمک‌های معیشتی و حمایتی کمیته امداد به مددجویان نیازمند تحت حمایت باعث رفع بخشی از مشکلات مالی و همچنین ارتقاء سطح زندگی آن‌ها در عرصه‌های مختلف می‌شود افزود: بیش از ۲۱۰ میلیارد تومان کمک‌معیشت در سال ۹۷ به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد هرمزگان پرداخت‌شده است.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان هرمزگان گفت: راهبرد اصلی کمیته امداد در حوزه توانمندسازی ایجاد فرهنگ کار و تلاش و رفع بیکاری در بین خانوار تحت حمایت است که باید همه دستگاه‌های اجرایی به امر محرومیت‌زدایی در استان توجه بیشتری داشته باشند.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما