کدخبر : 164584
چهارشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۰
فاقددیدگاه
پرینت

مسوولان چاروسا انتقادپذیر باشند/تاکید بر حضور همه جانبه چاروساییان در روز قدس

جنوب پرس: در نشست شورای اداری چاروسا موضوعات مهمی مطرح شد از جمله این که مسؤولان انتقادپذیر باشند.

مسوولان چاروسا انتقادپذیر باشند/تاکید بر حضور همه جانبه چاروساییان در روز قدس

به گزارش خبرگزاری جنوب پرس ، از چاروسا، با حضور جمعی از مدیران و نمایندگان مدیران نشست شورای اداری چاروسا در بخشداری چاروسا برگزار شد.

علی محمودی بخشدار چاروسا در این نشست با تسلیت ایام شب‌های قدر به آخرین جمعه ماه مبارک رمضان و روز قدس اشاره و بیان کرد: این روز نقطه عطفی در مبارزات ملت فلسطین در مقابل رژیم اشغالگر قدس است و به تاریخچه طولانی این مبارزه، اصالت بخشیده است.

بخشدار چاروسا تصریح کرد: تمامی ادارات تلاش کنند تا مراسم روز قدس امسال باشکوه تر از گذشته برگزار شود چرا که امسال به دلیل اختلافات غرب و آمریکا با نظام و کشور باید تلاش کنیم تا این مراسم باشکوه تر از گذشته برگزار شود.

محمودی خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی نسبت به نظم مسیر راهپیمایی، شورا و شهرداری نسبت به تبلیغات، تلاش خود را دو چندان کنند تا این راهپمایی یک مراسم باشکوهی باشد.

وی به آتش سوزی های در مزارع هم هشدار داد و بیان کرد: با توجه به جمع آوری علوفه گندم و جو از مزارع باید مواظب بود که آتش سوزی رخ ندهد.

بخشدار چاروسا همچنین خواستار جمع آوری انشعابات غیرمجاز توسط آب و فاضلاب روستایی و شهری شد و امور صنفی بر بازار و اداره برق نسبت به روشنایی روستاها توجه ویژه داشته باشند.

سید حسن آرمند رئیس شورای اسلامی شهر قلعه رئیسی هم در این نشست روز قدس را نماد همبستگی ملت اسلامی دانست و یادآور شد: روز جهانی قدس فرصتی برای نمایش وحدت و اراده امت اسلامی در دفاع از مسأله فلسطین و مقابله با اشغالگری رژیم اسرائیل است و همه وظیفه داریم با شرکت در راهپیمایی این روز وحدت و انسجام خود را در حمایت از آرمان فلسطین به نمایش بگذاریم.

رئیس شورای اسلامی شهر قلعه رئیسی از عدم حضور مسوول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در این نشست گلایه و بیان کرد: باید مسوول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی منطقه در این جلسه دعوت می‌شد و عدم دعوت ایشان نشان از عدم هماهنگی در برگزاری این مراسم باشکوه است و جای نگرانی است که در این نشست اطلاعی از مسیر، مکان و ساعت شروع مراسم توسط شورای هماهنگی اعلام نشود.

وی خواستار انتقاد پذیری مسوولان شد و ادامه داد: هر مسوولی در هر جایگاهی است مطمئنا مشکلاتی را دارد که نیازمند بیان این مشکلات است و نباید بیان انتقاد در جهت مشکلات را با تخریب اشتباهی بگیریم و واکنش نسبت به انتقادها را احساسی عمل نکنیم.

آرمند از وضعیت اینترنت در سطح شهر قلعه رئیسی و روستای شوتاور گلایه و خاطرنشان کرد: متاسفانه در بسیاری از نقاظ شهر وضعیت اینترنت مناسب نیست به نحوی که حتی در بعضی نقاط دچار اختلال در شبکه تلفن هم هستیم و باید مدیر مخابرات شهرستان نسبت به اینترنت شهر قلعه رئیسی، روستای شوتاور و امامزاده سید محمود(ع) که ازروستاهای بزرگ و اساسی منطقه هستند توجه شود.

سروان جمشید ساعدی هم در این نشست با گرامیداشت روز قدس از آمادگی کامل برای برقراری نظم در روز راهپمایی روز قدس خبر داد.

رضا آشیان رئیس منابع طبیعی چاروسا هم در این نشست خواستار هوشیاری مردم در آتش سوزی های شد و گفت: به علت جمع آوری علوفه زیاد در مزارع مردم مواظب منابع طبیعی به خصوص آتش سوزی ها باشند و مهمترین مشکل ما در بروز اتفاق نبود خودروی مناسب در بروز اتفاق است.

ناصر ارغنده رئیس کمیته امداد چاروسا با گرامیداشت روز قدس مهمترین ویژگی نظام حکومت اسلامی را مردمی بودن دانست و یادآور شد: نظام حکومت اسلامی به مردمی بودن آن است که باید تلاش شود تا ارتباطمان را با مردم زیاد کنیم.

وی به تلاش های این نهاد در ایام ماه مبارک رمضان اشاره و ادامه داد: طرح مفتاح الجنه یکی از طرح های مهم در جهت کمک به خانواده ایتام است که نیازمند است همه مسوولان کمک و همکاری کنند.

جاوید دهیار المور هم در این نشست به مشکل آنتن دهی تلفن همراه اشاره و در ادامه از آب فاضلاب روستایی به دلیل برطرف شدن مشکل آب روستا تشکر کرد.

اکبر دیناری هم در این نشست با انتقاد از وضعیت از راه های ارتباطی گوراب، سردره و دره خواجه بیان کرد: متاسفانه وضعیت راه های این روستاها مهمترین مشکل مردم است که امیدواریم برطرف شود همچنین اداره گاز نسبت به استعلام از دهیارهای و بنیاد مسکن توجه بیشتر کند و یکی دیگر از مواردی که در زمان آتش سوزی مهم است وضعیت آتش سوزی است که بسیاری از مسئوولین حضور ندارند.

رئیس شورای بخش با انتقاد از مدیریت توزیع امکانات اولیه در سطح بخش بیان کرد: قند و شکر و گوشت در سطح بخش توزیع می شود اما تنها دو منطقه از آن استفاده می کنند که آن مردم قلعه رئیسی و جاورده است و بقیه روستاها از آن استفاده نمی کنند که امیدواریم بهتر مدیریت شود و تقسیم باید عادلانه باشد.

 وی با بیان اینکه انتقاداتی که صورت می‌گیرد نباید همراه با تخریب باشد خاطرنشان کرد: نسبت به اینکه بعضی ندای وحدت و همدلی می زنند اما خبری از آن نیست و در جلسات که بسیاری از آنها توسط امام جمعه و بخشدار صورت می گیرد عده خاصی دعوت می شوند که این جای گلایه دارد و اگر یک مسوول به منطقه می آید باید توجه شود تا مسوولان حضور پیدا کنند و مشکلات خود را بیان کنند.

دیناری با بیان اینکه از وحدت و همدلی حرف می زنیم اما عمل نمی کنیم ادامه داد: جناب بخشدار چرا جلساتی برگزار می شود و شما به عنوان نماینده دولت دعوت نمی کنید.

آفتابی نماینده سپاه و فرمانده بسیج دانش آموزی چاروسا قدس را نماد جهان اسلام دانست و اضافه کرد: ملت ایران همراه با دیگر امت جهان اسلام در روز جهانی قدس خشم و انزجار خود را از رژیم جعلی اسرائیل نشان می‌دهند و بار دیگر همبستگی خود را با مسلمانان فلسطین اعلام می‌دارند.

فرمانده بسیج دانش آموزی چاروسا مشکلات اقتصادی را از زمان اوایل انقلاب دانست و بیان کرد: دشمن از اوایل انقلاب تلاش کرد تا مشکلات اقتصادی باشد اما این مشکلات اقتصادی نباید سبب دلسردی از انقلاب باشد و تلاش کنیم در راهپیمایی روز قدس باشکوه تر از گذشته شرکت کنیم.

فیض الله آبرود شهردار قلعه رئیسی هم در این نشست روز قدس را نماد وحدت مردم مسلمان دانست و تاکید کرد: مسیر و تبلیغات روز قدس را آماده می کنیم.

کشاورزخوب رئیس جهاد کشاورزی چاروسا هم در این نشست با گرامیداشت روز قدس به مشکلات کشاورزان در سیل اخیر اشاره و گفت: در سیل اخیر گزارشات مردمی جمع آوری شد و به دلیل اینکه حجم آنها بسیار زیاد بود به شهرستان ارسال شدند و قول دادند تا به جد پیگیر مشکلات آنها باشند.

رئیس جهاد کشاورزی چاروسا اضافه کرد: یک دستگاه لودر برای تسطیح زمین های کشاورزی آماده کردیم اما هزینه آن با خود مردم است چرا که هنوز مبلغی برای حق پرداخت آنها انجام نگرفت و همچنین نسبت به برداشت محصولات گندم و جو در منطقه نرخ تراکتورها اعلام شد که در صورت تخلف می توانند اعلام تا برخورد شود.

پالار دهیار کمردوغ هم در این نشست آنتن دهی تلفن همراه، مشکلات زمین های بین مزارع و نبود آب شرب در سطح روستا از مهمترین مشکلات این روستا است.

معصومی دهیار دشت آزادی هم خواستار جمع آوری پایه های برق اضافه شد و تاکید کرد: اداره برق باید در سطح روستاها به خصوص در روستای دشت آزادی نسبت به جمع آوری پایه های برق اضافه اقدام کند و همچنین کشاورزان منطقه جاورده و دشت آزادی نسبت به زمین های کشاورزی نگرانی دارند که امیدواریم جهاد کشاورزی اقدام کند.

خلیلی معاون پرورشی آموزش و پرورش چاروسا هم در این نشست با گرامیداشت روز قدس یادآور شد: روز قدس نماد وحدت و اراده امت اسلامی در دفاع از ملت مظلوم فلسطین است.

وی افزود: آموزش و پرورش آمادگی کامل برای برگزاری روز قدس دارد و از تمامی فرهنگیان و دانش آموزان جهت شرکت دعوت می کند.

بدره دهیار جاورده هم در این نشست گلایه از اداره گاز و بنیاد مسکن داشت و گفت: متاسفانه در سطح روستاها نسبت به استعلام از منازل مردم کوتاهی ها صورت می گیرد که بنیاد مسکن و اداره گاز از بعضی منازل استعلام می گیرد اما بعضی از منازل استعلام نمی گیرد که سبب نگرانی مردم می شود و همچنین در بعضی کوچه ها انشعاب گاز نیست که امیدواریم پیگیری شود.

گزارش”سیدحسن آرمند”

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما