کدخبر : 164579
چهارشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۵
فاقددیدگاه
پرینت

ظرفیت‌های صادراتی کهگیلویه و بویراحمد ۵ برابر آمار کنونی است

جنوب پرس: استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه ظرفیت صادراتی استان 5 برابر آمارهای کنونی است، گفت: برای سناریوهای صادراتی راه و مسیر تعریف شود.

ظرفیت‌های صادراتی کهگیلویه و بویراحمد 5 برابر آمار کنونی است

به گزارش خبرگزاری  جنوب پرس ، از یاسوج، برای دومین هفته پیاپی نشست کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی با حضور علی‌محمد احمدی استاندار برگزار شد که البته با حواشی همراه بود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در خصوص چالش‌های ایجاد شده در این نشست گفت: اگر در این نشست مباحث چالشی و داغی مطرح شد به خاطر شرایط کشور است، ما در سال رونق تولید قرار داریم و برای عملی کردن شعار سال باید درب‌های صادراتی به برخی کشورها را بر روی خودمان باز کنیم که این نیازمند تلاش و پشتکار است.

وی بیان کرد: بعد از چند سال برگزاری نشست کارگروه توسعه صادرات گمرک استان به این نتیجه رسیده که باید کاری را انجام می‌داده که نداده، صنعت و معدن ما به دنبال دبیری کارگروه است و در این میان تنها صادر کنندگان ما به وظایف خود عمل کرده‌اند که ارزآوری آنها در آمارهای گمرک نیست.

مقام ارشد اجرایی کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: در جلسات شرکت نمی‌کنیم که فرم‌های حضور و غیاب را پُر کنیم و صنعت و معدن به وزارتخانه بفرست و بگوید ما با حضور استاندار جلسه برگزار کردیم.

احمدی عنوان کرد: در جلسات کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی این هدف را دنبال می‌کنیم که صادرات ما رشد داشته باشد و در هر جلسه‌ای که برگزار می‌شود با مستند مطرح کنیم که مثلا ۵ درصد رشد صادرات استان بوده است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه دنبال جدل و مقصر کردن همدیگر و کم‌لطفی به دستگاه‌ خاصی نیستیم، گفت: صادرات سال گذشته استان ۸٫۳ میلیون دلار بوده در حالی که ظرفیت صادراتی استان ۵ برابر آمارهای کنونی است که مدیران ما در نشست‌ها مطرح می‌کنند.این استان در بخش کشاورزی، صنایع دستی، گیاهان دارویی و بخش صنعت ظرفیت‌های دارد که برای صادرات در همه این بخش‌های مستلزم همکاری و تلاش گمرک، صنعت و معدن، اتاق بازرگانی و سایر دستگاه‌ها هستیم.

وی با بیان اینکه نباید از نقد در جلسات و نشست‌ها آشفته شویم، عنوان کرد: هنوز در این استان بعد از گذشت ۸ یا ۹ سال گردش کار مناسبی نیست که برای رفع این مشکل نشستی برگزار و وظایف و مشارکت اتاق تعاون و اتاق بازرگانی تعریف شود تا برای سناریوهای مختلف صادرات، راه و مسیر تعریف شود.

این مسوول بیان کرد: بعد از تعطیلات عید فطر مجددا نشست کارگروه توسعه صادرات برگزار می‌شود تا رویه کنونی اصلاح شود

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما