کدخبر : 164575
چهارشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۳
فاقددیدگاه
پرینت

کشف تخلف ۲۱۳ میلیون ریالی یک کارخانه قند در فارس

جنوب پرس: معاون بازرسی و حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان سازمان صمت فارس گفت: پرونده تخلف یک کارخانه تولید قند در استان به ارزش 213 میلیون ریال به تعزیرات حکومتی ارجاع شد.

کشف تخلف 213 میلیون ریالی یک کارخانه قند در فارس

به گزارش خبرگزاری جنوب پرس ، از شیراز به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس، محمدابراهیم صداقت با اعلام این خبر اظهار داشت: به دنبال اجرای طرح نظارت بر تولید تا توزیع کالاهای پرمصرف به‌خصوص قند و شکر، تخلف گران‌فروشی یکی از واحدهای تولیدی قند با هوشیاری بازرسان این سازمان کشف شد.

وی افزود: این واحد تولیدی که شکر را با نرخ مصوب ۳۰ هزار ریال دریافت کرده تا پس از تولید قند، آن را به قیمت کارشناسی شده ۵۴ هزار ریال به فروش برساند، از فروش قند باقیمت کارشناسی شده خودداری کرده و یک‌تن از قندهای تولیدی را باقیمت ۷۵ هزار ریال و ۶ تن از آن را باقیمت ۸۶ هزار ریال به فروش رسانده است.

به گفته صداقت این امر سبب افزایش قیمت مصرف‌کننده قند تا ۱۳۰ هزار ریال در بازار شده بود که با کشف این تخلف و برخورد با واحد تولیدی، پرونده تخلف گران‌فروشی برای این واحد تشکیل و برای صدور رأی به تعزیرات حکومتی ارسال‌شده است.

معاون بازرسی و حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان سازمان صمت فارس از شهروندان خواست، در صورت مشاهده هر نوع تخلف، مراتب را به سامانه ۱۲۴ ستاد خبری این سازمان گزارش کنند.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما