کدخبر : 164511
چهارشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۳
فاقددیدگاه
پرینت

پلمب ۵ مرکز عرضه غیرمجاز مرغ زنده در شهر مارگون

جنوب پرس: یاسوج- سرپرست اداره دامپزشکی شهرستان بویراحمد گفت: در راستای جلوگیری از فعالیت تهدید کنندگان بهداشت عمومی، پنج مرکز عرضه غیرمجاز مرغ زنده در شهر مارگون با دستور مقام قضایی پلمب شد.
پلمب ۵ مرکز عرضه غیرمجاز مرغ زنده در شهر مارگون

به گزارش خبرگزاری  جنوب پرس ،  علی روئین تن با اشاره به جزئیات خبر، افزود: نگهداری، عرضه و کشتار غیرمجاز مرغ زنده در خارج از کشتارگاه سبب بروز و انتشار بیماری‌های طیور، بالاخص بیماری مشترک آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان و خسارت به واحدهای صنعتی مرغداری استان می‌شود.

روئین تن با اشاره به پلمب مراکز متخلف، اظهار داشت: این اداره پس از ابلاغ و اخطاریه‌های مکرر به مراکز عرضه مرغ زنده در سطح شهر مارگون، به علت عدم رعایت قوانین و بی توجهی به این اخطاریه‌ها، با همکاری اداره اماکن، نیروی انتظامی و دستور مقام محترم قضائی نسبت به پلمب این مراکز غیرمجاز عرضه مرغ زنده اقدام کرد.

روئین تن گفت: مردم به دلیل عدم اطمینان از سلامت مرغ عرضه شده در واحدهای زنده فروشی و خطر شیوع بیماری‌های مشترک، مرغ مورد نیاز خود را از مراکز عرضه مرغ کشتار روز تحت نظارت دامپزشکی تهیه کنند.

وی از مردم درخواست کرد که در صورت مشاهده واحدهای غیرمجاز عرضه مرغ زنده در سطح شهرستان، مراتب را از طریق سامانه ۱۵۱۲ ارتباط مردمی دامپزشکی اطلاع رسانی کنند.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما