کدخبر : 164408
سه شنبه ۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۲
فاقددیدگاه
پرینت

(تصاویر) غرش هزاران موتورسوار با هارلی دیویدسون در واشنگتن

گفته شده به علت برخی از مسائل تدارکاتی و هزینه ای که بر شهر تحمیل می شود و نیز دشواری های موتورسواری برای بسیاری از کسانی که به سنین بالای 80 سالگی رسیده اند، این آخرین باری است که رژه موتورسواران برگزار می شود.
507834_805

واشنگتن پایتخت آمریکا صحنه رژه کاروان موتورسواران موسوم به غرش تندر بود.

به گزارش فرارو، در این روز بنا به سنتی سالانه، صدها هزار موتورسوار با موتورهای هارلی دیویدسون به یاد سربازان آمریکایی کشته و مفقودالاثر شده در جنگ از مقر پنتاگون، وزارت دفاع آمریکا در حومه شهر واشنگتن واقع در ایالت ویرجینیا به سوی بنای یادبود سربازان کشته شده در جنگ ویتنام حرکت می کنند.

نام غرش تندر از بمباران ویتنام شمالی در سال ۱۹۶۵ گرفته شد که موسوم به عملیاتی با همین نام بود. اولین رژه موتورسواران در واشنگتن در سال ۱۹۸۷با خواست روشن شدن وضعیت نیروهای آمریکایی مفقود الاثر در جنگ ویتنام آغاز شد با این تصور که در اسارت هستند.

گفته شده به علت برخی از مسائل تدارکاتی و هزینه ای که بر شهر تحمیل می شود و نیز دشواری های موتورسواری برای بسیاری از کسانی که به سنین بالای ۸۰ سالگی رسیده اند، این آخرین باری است که رژه موتورسواران برگزار می شود.

با این حال دونالد ترامپ که در سفر ژاپن به سر می برد، ابراز امیدواری کرد این رژه سال بعد و سالهای بعد ادامه یابد.

آمار پنتاگون نشان می دهد هنوز سرنوشت بیش از ۸۰ هزار نیروی نظامی آمریکا روشن نیست. حدود ۷۳ هزار نفر از جنگ جهانی دوم و ۷ هزار نفر از جنگ کره و حدود ۱۶۰۰ نفر از جنگ ویتنام هنوز مفقود هستند و اطلاعاتی درباره آنها نیست.

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما