کدخبر : 164326
سه شنبه ۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۳
فاقددیدگاه
پرینت

امنیت هرمزگان خط قرمز دستگاه قضایی است

بندرعباس - رئیس کل دادگستری استان هرمزگان گفت: امنیت هرمزگان خط قرمز دستگاه قضایی است.
امنیت هرمزگان خط قرمز دستگاه قضایی است

به گزارش خبرنگار  جنوب پرس ،  علی صالحی صبح سه شنبه در نشست شورای برنامه ریزی دادگستری هرمزگان ضمن تشریح مهمترین برنامه‌های خود، توجه به تکریم ارباب رجوع، کاهش اطاله دادرسی، مقابله با قاچاق و برخورد با مظاهر فساد را اولویت‌های دستگاه قضائی استان در دوره جدید برشمرد.

رئیس‌کل دادگستری استان هرمزگان در جریان برگزاری این نشست، ضمن تأکید بر لزوم توجه مستمر به ارتقای شاخص امنیت در مناطق مختلف هرمزگان تصریح کرد: امنیت هرمزگان خط قرمز دستگاه قضائی است و مخلان امنیت و هنجارشکنان با برخورد قاطع و بدون اغماض مواجه خواهند شد.

وی تأکیدکرد: ارتقا عملکرد و افزایش بهره وری نیازمند عزمی همگانی و تفکری جهادی و انقلابی است.

رئیس شورای قضائی هرمزگان همچنین اجرای منویات داهیانه رهبر معظم انقلاب اسلامی (مد ظله العالی) و عمل به سیاست‌های ابلاغی از سوی ریاست قوه قضائیه را رویکرد اصلی و محور تمامی اقدامات دادگستری هرمزگان در دوره جدید عنوان کرد.

مقام عالی قضائی استان خاطرنشان کرد: در موضوع مبارزه با قاچاق کالا و ارز، برخورد قاطع و قانونی صورت خواهد گرفت و ضمن توجه به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی به منظور تحقق شعار سال و جلوگیری از تعطیلی واحدهای تولیدی، حمایت‌های حقوقی –قضایی از سرمایه گذاری مشروع اعمال خواهد شد.

صالحی تصریح کرد: مردم ولی نعمتان ما هستند و تکریم آن‌ها در رأس تمامی امور دستگاه قضائی استان قرار خواهد داشت و به تمامی همکاران خود توصیه مؤکد دارم با مردم به بهترین شکل ممکن رفتار کنند.

رئیس کل دادگستری هرمزگان با بیان اینکه منصب قضاوت در واقع جایگاه ائمه اطهار (علیهم السلام) است و تکریم ارباب رجوع ریشه در فرهنگ دینی ما دارد، یادآور شد: پاسخگویی به مطالبات مردم، رعایت موازین اخلاق حرفه‌ای و اهتمام ویژه به سعه صدر و بالابردن آستانه تحمل، موجب افزایش رضایتمندی مردم، شکوفایی و توسعه سلامت اداری و بهبود روند خدمت رسانی خواهد شد.

وی همچنین با اعلام به این مطلب که احقاق حقوق عامه و صیانت از اموال بیت المال یکی از شاخص ترین اولویت‌های دادگستری هرمزگان خواهد بود، بر لزوم تشدید نظارت‌ها به منظور مقابله با مظاهر فساد و انسداد گریزگاه‌های سودجویان، اخلالگران و مفسدین تأکید کرد.

رئیس شورای قضائی استان هرمزگان همچنین با اعلام خبر تنظیم دستورالعمل مدیریت پرونده‌های مهم و تشکیل دبیرخانه آن در مجموعه دستگاه قضائی استان خاطرنشان کرد: پرونده‌های مشمول این دستورالعمل با توجه به اهمیت و حساسیت آنها به منظور نظارت دقیق و مستمر برآنها و برخورد قاطع، سریع و قانونی با مرتکبین این قبیل جرایم از بدو تشکیل تا اجرای کامل حکم توسط مدیریت ارشد دادگستری استان پیگیری می‌گردد.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما