کدخبر : 163988
شنبه 25 می 2019 - 22:07
فاقددیدگاه
پرینت

اعتبارات عوارض آلایندگی عسلویه حق مسلم مردم استان بوشهر است

استاندار بوشهر با تاکید بر لزوم واکنش نشان دادن نمایندگان مردم استان بوشهر در مجلس نسبت به اعتبارات عوارض آلایندگی تصریح کرد: اگر این سنگ بنا کج گذاشته شود سال‌ها حق مسلم مردم استان بوشهر در جابه‌جایی اعتبارات عوارض الایندگی تضییع می‌شود و این ظلم، نابخشودنی است.

به گزارش جنوب پرس ، عبدالکریم گراوند در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان بوشهر با گرامیداشت لیالی قدر و با  تاکید بر تشکیل کمیته برنامه‌ریزی برای توزیع اعتبارات در شهرستان‌های ۱۰ گانه استان بوشهر اظهار داشت: مدیران دستگاه‌های اجرایی فرمانداران و کارشناسان ادارات باید در توزیع اعتبارات ضمن تسریع، دقت و نظارت کافی داشته باشند.

استاندار بوشهر با بیان اینکه تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام در اولویت است، عنوان کرد: تکمیل پروژه‌های عمرانی باید در راستای رضایت‌مندی مورد توجه قرار بگیرد  و اجرای پروژه جدید در بخش‌های مختلف به استثنای پروژه‌های مستمر در بخش‌های آموزشی، آبرسانی و رفع مشکلات مردم، ممنوع است.

وی تشکیل به‌موقع کمیته برنامه‌ریزی شهرستان‌ها را یک ضرورت دانست و تاکید کرد: باید اعتبارات ابلاغی بر اساس برنامه‌ زمان‌بندی در شهرستان‌ها در کمیته برنامه‌ریزی توزیع و تقسیم شود.

گراوند تکمیل دو هزار و  ۴۰۰ پروژه در دست اجرای استان بوشهر را مورد تاکید قرار داد و بیان کرد: ۲۰ درصد از اعتبارات در کشور به صورت استانی و ۸۰ درصد در حوزه تملک دارایی ملی است که باید مدیران دستگاه‌های اجرایی سهم خود را در تخصیص اعتبارات ملی افزایش دهند.

وی، با قدردانی از تلاش مدیران دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر در افزایش جذب اعتبارات ملی در تکمیل پروژه‌ها خاطرنشان کرد: مدیران دستگاه‌های اجرایی سال گذشته بیش از هشت میلیارد تومان بیشتر از اعتبارات مورد نظر ملی، جذب کردند که جای قدردانی دارد.

استاندار بوشهر، صرفه‌جویی در هزینه کرد اعتبارات استانی و ملی را یک ضرورت دانست و افزود: باید در بودجه عمرانی استان بوشهر نسبت به تخصیص اعتبارات پژوهشی و سهم صدا و سیمای استان توجه ویژه شود.

گراوند با اشاره به برگزاری کنگره سرداران و دو هزار شهید استان بوشهر در اواخر امسال تصریح کرد: از محل تخصیص اعتبارات عمرانی سهم صدا و سیمای استان در تولید و برنامه ویژه کنگره سرداران و دو هزار شهید استان استفاده شود.

وی، با تاکید بر استفاده از ظرفیت تهاتر در تخصیص اعتبارات افزود: ظرفیتی افزون بر پنج هزار میلیارد تومان برای پرداخت بدهی دستگاه‌ها از محل تهاتر در کشور امسال پیش‌بینی شده که لازم است دستگاه‌‌های اجرایی از این فرصت استفاده کنند.

استاندار بوشهر با اشاره به ابلاغ اعتبارات  مصوب سفر رئیس‌جمهور گفت: در سفر رئیس‌جمهور دو هزار و ۵۳ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل پروژه‌های عمرانی مصوب شد که این اعتبار در دو سال تخصیص می‌یابد.

گراوند بیان کرد: نخستین اعتبارات مصوب سفر رئیس جمهور به مبلغ ۲۱۲ میلیارد تومان برای اجرای طرح‌های نوین آبیاری تخصیص یافت.

وی، تکمیل سدهای در دست اجرا، پروژه‌های مختلف راهسازی، بهداشت و درمان، فصل آبرسانی، فاضلاب و دیگر حوزه‌ها را در اولویت دانست و خاطر نشان کرد: تخصیص اعتبارات سفر رئیس جمهور ، به توسعه استان بوشهر شتاب بیشتری می‌دهد.

استاندار بوشهر با اشاره به اعتبارات عوارض آلایندگی و لزوم توجه ویژه به شهرستان‌ عسلویه افزود: در حالی که آلایندگی موجود در شهرستان عسلویه سلامت مردم را به خطر انداخته است، برخی افراد با لابی‌گری قصد دارند اعتباراتی که حق مردم استان بوشهر به ویژه شهرستان عسلویه است به دیگر استان‌ها تخصیص دهند.

وی از بزرگان و نمایندگان استان بوشهر در مجلس خواست نسبت به لابی‌گری برخی افراد از دیگر استان‌ها نسبت به جذب اعتبارات عوارض آلایندگی واکنش نشان دهند.

گراوند، پرداخت اعتبارات عوارض آلایندگی عسلویه به دیگر استان‌ها را ظلم  مضاعف و بزرگ علیه مردم این منطقه و استان بوشهر دانست و تاکید کرد: در حالی که هنوز هیچ سنجشی در زمینه آلایندگی دیگر استان‌ها صورت نگرفته لابی‌گری برای تخصیص اعتباراتی که حق مسلم مردم استان بوشهر است آغاز شده است.

استاندار بوشهر با تاکید بر جلوگیری از پرداخت اعتبارات عوارض آلایندگی استان بوشهر به دیگر استان‌ها افزود: منطقه‌ای که بیش از ۸۰ کیلومتر با عسلویه فاصله دارد با لابی‌گری در صدد جذب اعتباراتی است که حق مسلم مردمی است که سلامتی آنها به خطر افتاده است.

گراوند تخصیص اعتبارات عوارض آلایندگی را حق مسلم مردم استان بوشهر دانست و گفت: در شرایطی که جامعه نیاز به آرامش و آسایش دارد نباید این اعتبارات به دیگر استان‌ها پرداخت شود.

براساس گزارش فارس وی، با تاکید بر لزوم واکنش نشان دادن نمایندگان مردم استان بوشهر در مجلس نسبت به اعتبارات عوارض آلایندگی تصریح کرد: اگر این سنگ بنا کج گذاشته شود سال‌ها حق مسلم مردم  استان بوشهر در جابه‌جایی اعتبارات عوارض الایندگی تضییع می‌شود و این ظلم، نابخشودنی است.

استاندار بوشهر با تاکید بر این موضوع که دولت نباید سنگ بنای کج، اعتبارات عوارض آلایندگی در تخصیص به دیگر استان‌ها بگذارد، افزود:نباید اجازه داد با لابی‌گری عده‌ای در دیگر استان‌ها حق مردم استان بوشهر در حوزه اعتبارات عوارض آلایندگی ضایع شود در صورت تحقق آن، مردم استان هیچگاه  این ظلم را فراموش نمی‌کنند.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما