- جنوب پرس:: رسانه خبری تحلیلی جنوب کشور - http://www.jpnews.ir -

اسامی پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی شرکت سیمان خوزستان اعلام شود

اسامی پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی شرکت سیمان خوزستان اعلام شود

به گزارش جنوب پرس [1] ، از رامهرمز، بیش از ۱۸ ماه از برگزاری آزمون استخدامی در شرکت سیمان خوزستان سپری می‌شود ولی هنوز خبری از اعلام اسامی پذیرفته‌شدگان نیست.

اقبال محمدیان نماینده مردم رامهرمز و رامشیر در مجلس شورای اسلامی عصر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اهواز، اظهار کرد: وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی در خصوص حل مشکل آزمون استخدامی شرکت سیمان خوزستان قول مساعد داده بودند اما تا امروز علی‌رغم تذکرهای کتبی، شفاهی و مذاکره‌های حضوری نتیجه‌ای حاصل نشده است و این شیوه مدیریت به اعتماد عمومی جامعه آسیب می‌زند.

نماینده مردم رامهرمز و رامشیر در مجلس عنوان کرد: شرکت سیمان خوزستان در سال ۹۵ پیگیر بود که تعدادی از نیروهای خود را از طریق طرح مشاغل سخت و زیان‌آور بازنشسته کند که به دلیل سخت بودن کار در این شرکت و حفظ حقوق کارگران برای تسریع این موضوع کمک کردیم و بالغ‌بر ۲۰۰ نفر از شرکت سیمان بازنشسته شدند.

وی افزود: مقرر بود ۱۰۰ جوان تحصیل‌کرده منطقه جایگزین کارگران بازنشسته شوند که تاکنون انجام نشد و وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی هرچه سریع‌تر این موضوع را طبق وعده داده شد پیگیری کند. در حال حاضر نیز شرکت سیمان به نیروی جوان و کارگر جدید نیازمند است زیرا فشار کار بر روی کارگران دیگر تقسیم‌شده است و بهره‌وری را کاهش می‌دهد.

محمدیان با اشاره به ظلم دیگر شرکت سیمان خوزستان به کارگران بازنشسته، اظهار کرد: حق بیمه بهره‌وری که در طول سال از فیش حقوقی کارگران کسر می‌شود در پایان دوره بازنشستگی به آن‌ها پرداخت نشد به‌طور آشکار حقوق کارگران زحمت‌کش ضایع شد.

وی افزود: شستا یک مجموعه بی دروپیکر است که دستگاه‌های نظارتی باید دقت بیشتری در خصوص آن داشته باشند و از طریق طرح تحقیق و تفحص در مجلس این موضوع را به‌طور ویژه پیگیری می‌کنیم.

حذف حق بدی آب‌وهوا از فیش حقوقی کارگران

نماینده مردم رامهرمز و رامشیر در مجلس با اشاره به شرایط نامساعد جوی و گرمای هوا در خوزستان، عنوان کرد: بنابر اعلام برخی کارگران شرکت سیمان آیتم بدی آب‌وهوا از فیش حقوقی این کارگران حذف شده است که یک ظلم و خیانت آشکار به کارگران است و باعث نارضایتی برای جامعه کارگری به مردم شده است.

محمدیان با اشاره به اهمیت تحقیق و تفحص درخصوص شرکت سیمان، اظهار کرد: شرکت سیمان که در زیرمجموعه شستا است به دلیل سهم‌خواهی یک عده اندک که همه منافع شرکت را برای خود می‌خواهند آشکارا حق کارگران را ضایع می‌کند و از تمام ابزارهای قانونی برای گرفتن حق کارگران استفاده خواهیم کرد.

وی افزود: شرکت سیمان خوزستان تاکنون دفاتر خود را در اختیار سازمان تأمین اجتماعی شهرستان و استان قرار نداده است و در جلسه هفته گذشته با بازرسی استان و نماینده کارگران بازنشسته این موضوع مطرح شد که باید حق قانونی کارگران محاسبه و پرداخت شود.

منبع:فارس