کدخبر : 163441
سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۸
فاقددیدگاه
پرینت

بانک یک سد بزرگ مقابل رونق تولید است

مدیرعامل شرکت کارخانجات مخابراتی ایران با انتقاد شدید از عملکرد بانک‌ها در حمایت از تولید گفت: بانک‌ها امروز عملاً سدی بزرگ مقابل رونق تولید ایجاد کرده‌اند.

بانک یک سد بزرگ مقابل رونق تولید است

به گزارش جنوب پرس ، از شیراز، عبدالرضا رضوانی ظهر امروز در جمع خبرنگاران با انتقاد شدید از عملکرد بانک‌ها در حمایت از تولید اظهار داشت: باوجودآنکه مقام معظم رهبری، دولت و حتی مراجع تقلید بر اصلاح نظام بانکی بارها تأکید کرده‌اند، بازهم بانک‌ها همان مسیر قبلی را طی کرده و مشکل تولید عملاً در نظام بانکی است.

وی افزود: امروز تمام رسیک تولید بر عهده تولیدکننده است و بانک‌ها هیچ ریسکی را نمی‌پذیرند و تا زمانی که این وضعیت ادامه داشته باشد، رونق تولید نخواهیم داشت.

رضوانی با بیان اینکه امروز بانک‌ها بلااستثنا بهره مضاعف و مرکب می‌گیرند، ادامه داد: برخورد بانک با تولیدکننده غیرمحترمانه و از موضع بالا است و کسی نیست بپرسد مگر می‌شود در روز روشن دست در جیب مردم کرد و پول درآورد؟!

مدیرعامل کارخانجات مخابراتی ایران در ادامه انتقادات خود از بانک‌ها گفت: برخی بانک‌ها نیز ادبیات عجیبی دارند و وقتی به آن‌ها اعتراض می‌کنی، می‌گویند دوست داریم!

وی با بیان اینکه تخلفات بانک‌ها در برخی قراردادها کاملاً محرز است، افزود: می‌توان در دستگاه قضا این تخلفات را اثبات کرد اما متأسفانه برای تولیدکننده تا به ثمر نشاندن پرونده‌ها زمان از دست خواهد رفت و این درنهایت به ضرر تولیدکننده است.

رضوانی یادآور شد: وقتی به بانک می‌گوییم به ما تسهیلات بدهید، می‌گویند بدهی غیر جاری دارید و بهانه می‌گیرند.

این مقام مسؤول خاطرنشان کرد: به عنوان نمونه بانک اقتصاد نوین برای بدهی یک‌صد میلیارد ریالی ما کیسه ۲۵۰ میلیارد ریالی دوخته است! و این در حالی است که این بانک تسهیلات ارزی با سود ۳۳ درصد ارائه کرده که خلاف قوانین است.

وی با بیان اینکه شرکت‌هایی که اسیر بدهی‌های غیر جاری هستند، عملاً از حیات ساقط شده‌اند، تصریح کرد: بانک برای حل مشکلات قرارداد ارزی که به هر دلیلی انجام‌شده، همکاری نمی‌کند.

رضوانی درعین‌حال از توافقی کم‌نظیر با بانک تجارت خبر داد و گفت: با همکاری مدیران این بانک که نگاهی منطقی به تولید داشتند، ۳۹۰ میلیارد ریال جریمه بدهی شرکت توسط این بانک بخشیده و بقیه نیز تقسیط شد که در نوع خود بی‌نظیر بود.

این مقام مسؤول در ادامه با اشاره به فرازوفرودهای کارخانجات مخابراتی ایران (itmc) در چند سال گذشته، به موفقیت‌های این شرکت باوجود تمام ناملایماتی‌ها و کج‌اندیشی‌ها اشاره کرد و گفت: در شرایط سخت تحریم و بالا رفتن قیمت ارز، نه‌تنها کارگری اخراج نشد بلکه افزایش اشتعال نیز داشتیم و توانستیم چرخ کارخانه را بچرخانیم.

رضوانی تصریح کرد: امروز itmc در شرایطی واحد نمونه کشوری است که روزگاری تا ورشکستگی پیش رفت و باوجود رقبای بی‌اخلاق، حرکت روبه‌جلو بوده است.

وی همچنین گفت: اگر سرمایه در گردش ما تأمین شود، امسال پرچم‌دار رونق تولید در کشور خواهیم بود که این مهم را از مسئولان استان خواستاریم چراکه اگر این حمایت صورت گیرد، به‌جای یک شیفت کار، سه شیفته کار خواهیم کرد و طبیعتاً اشتغال بیشتری نیز خواهیم داشت.

مدیرعامل شرکت کارخانجات مخابراتی ایران با اشاره به قراردادهای این شرکت با اپراتورهای بزرگی نظیر همراه اول، تأکید کرد: همین‌جا تعهد می‌کنیم اگر ۴۰ میلیارد تومان سرمایه در گردش به ما بدهند تا پایان خرداد ۱۶۰ میلیارد تومان تحویل خواهیم داد.

رضوانی خاطرنشان کرد: سال گذشته برنده بزرگ‌ترین مناقصه پاور ایران شدیم و در حال حاضر بزرگ‌ترین تولیدکننده تجهیزات مخابراتی کشور هستیم ضمن اینکه تنها در سال گذشته ۱۸۰ راک بی بی یو تولید کردم و قراردادی را در مناقصه بردیم که کمتر شرکتی قابلیت برنده شدن در آن داشت.

وی همچنین گفت: در زمینه محصولات دانش‌بنیان نیز با تولید ۴ محصول مهم در حوزه آب و برق و کم کردن مصرف در کشاورزی، بزرگ‌ترین شرکت دانش‌بنیان کشور لقب گرفتیم، محصولاتی که در شیراز و جهرم به تولید انبوه رسیده است.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما