کدخبر : 163411
سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۶
فاقددیدگاه
پرینت

گلایه مدیرکل میراث فرهنگی کهگیلویه و بویراحمد از برخی تولیدات صنایع دستی در استان

مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد با ابراز گلایه از برخی تولیدات صنایع دستی در استان گفت :در تولیدات صنایع دستی باید شناسنامه تولید و کیفیت تولید رعایت شود.

به گزارش جنوب پرس ، صبح امروز نشست مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد با هنرمندان صنایع دستی برگزار شد.

محمود باقری در این نشست با اشاره به اینکه دولت تدبیر و امید حمایت خوبی نسبت به هنرمندان صنایع دستی انجام داده است اظهار کرد: اعطای تسهیلات ارزان قیمت برای ایجاد کارگاه‌های بزرگ صنایع دستی در تمام نقاط کهگیلویه  و بویراحمد یکی از اقدامات ارزشمند دولت به هنرمندان صنایع دستی است.

مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه تمام تلاش کردیم تا تسهیلات در راستای تولید هزینه شود گفت: نظارت‌ها برای اجرای طرح‌های اشتغالزایی صنایع دستی در کهگیلویه و بویراحمد تشدید می‌شود.

عضو کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری در کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: دولت وظیفه حمایتی از بخش خصوص را دارد بنابراین افزایش درآمدزایی نیازمند خلاقیت بالای کسب و کار است.

مدیرکل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد خواستار فعال شدن انجمن صنایع دستی در استان شد و افزود: انجمن صنایع دستی می تواند مشکلات صنفی تولیدکنندگان صنایع دستی را در استان دنبال کند.

باقری با ابراز گلایه از برخی تولیدات صنایع دستی در استان گفت :در تولیدات صنایع دستی باید شناسنامه تولید و کیفیت تولید رعایت شود.

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کهگیلویه وبویراحمد نیز در این نشست با بیان اینکه اولین بازارچه دائمی استان در یاسوج افتتاح شده است گفت: این مکان فرصت خوبی برای فروش تولیدکنندگان ایجاد کرده است.

پریسا راد نبود خلاقیت،عدم شناخت هنرمندان به بازارهای فروش ،نبود سایت اینترنتی فروش را مهم ترین مشکلات حوزه صنایع دستی عنوان کرد و افزود: کهگیلویه وبویراحمد قابلیت بالایی در حوزه صنایع دستی دارد که با برنامه ریزهای لازم می تواند حضور فعال در بازارهای داخلی و خارجی داشته باشد.

وی از برگزاری نمایشگاه صنایع دستی در دهستان کاکان خبر داد و گفت: این نمایشگاه به منظور معرفی توانمندی های هنرمندان صنایع دستی در روستها و بخش های کهگیلویه و بویراحمد برگزار می شود.

رئیس میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری شهرستان بویراحمد نیز از ساماندهی بازارچه صنایع دستی یاسوج در آینده نزدیک خبر داد و گفت: با تولیدکنندگان صنایع دستی که قصد حضور فعال در بازارچه صنایع دستی یاسوج را دارند قرار داد همکاری امضاء می‌شود.

محمد حسن‌زاده با بیان اینکه چنانچه هنرمندان طبق قرارداد تعهدات خود را اجرا نکنند قرارداد آنها لغو می‌شود گفت: هدف از ایجاد بازارچه رونق کسب و کار در حوزه صنایع دستی است.

براساس گزارش فارس وی تصریح کرد: تاکنون اقدامات خوبی برای ایجاد تولید همراه با اشتغالزایی صنایع دستی در شهرستان بویراحمد صورت گرفته است.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما