کدخبر : 163386
سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۷
فاقددیدگاه
پرینت

گام نخست طرح کشاورزی مقام معظم رهبری در آبادان به بار نشست

مدیر جهاد کشاورزی آبادان گفت:گام نخست طرح کشاورزی مقام معظم رهبری در آبادان در سطح هشت هزار و 900 هکتار با کشت نخل و میانه کاری به بار نشست.
n83313922-73026922

ناجی شهیب زاده روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ۲۲ هزار و ۵۰۰ هکتار طرح کشاورزی مقام معظم رهبری در آبادان تعریف شده است که در ۲ فاز اجرایی می شود.
وی افزود: فاز نخست این طرح در سطح هشت هزار و ۹۰۰ هکتار در روستاهای نوار مرزی این شهرستان اجرایی شده است.
مدیر جهاد کشاورزی آبادان گفت: برای نخستین بار در آبادان و در سطح ۸۹ هکتار از زمین های کشاورزی روستاهای مرزی بخش اروندکنار اقدام به کشت گندم و جو شد.
شهیب زاده به ادامه اجرای طرح ۵۵۰ هکتاری مقام معظم رهبری در روستاهای آبادان اشاره کرد و افزود: متاسفانه برخی از تجهیزات اجرای این طرح از جمله خط لوله انتقال آب و اتصالات آن در روستاهای شطیط و رمیله به سرقت رفته است.
وی تصریح کرد: به رغم سرقت برخی تجهیزات این طرح طبق برنامه در حال اجراست.
پارسال نیز گام نخست طرح کشاورزی مقام معظم رهبری در منطقه مرزی شلمچه در شهرستان خرمشهر با زیر کشت رفتن بیش از پنجهزار هکتار اراضی کشاورزی این منطقه مرزی به بار نشست.
در سفر رهبرمعظم انقلاب در سال ۱۳۷۵ به خوزستان طرح ۸۰۰ هزار هکتاری معظم له که بعدها به ۵۵۰ هزار هکتار کاهش یافت به تصویب رسید.۵۰۰هزار هکتار این طرح در خوزستان و ۵۰ هزار هکتار آن در استان ایلام است.
با اجرای کامل طرح ۵۵۰هزار هکتاری رهبر معظم انقلاب ، تولیدات سالانه زراعی و باغی استان خوزستان از ۱۵٫۸ میلیون تن فعلی به ۲۵میلیون تن خواهد رسید ضمن آنکه ۳۰۰ هزار فرصت شغلی جدید در بخش کشاورزی این استان ایجاد می شود.
تاکنون ۲۹۵ هزار هکتار از زمین‌های کشاورزی خوزستان در قالب طرح رهبر معظم انقلاب به زیر کشت رفته است.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما