کدخبر : 163366
دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۱
فاقددیدگاه
پرینت

بحران ملخ‌ها در کهگیلویه و بویراحمد/لبخندهای مسؤولان یعنی جدی نگرفتن بحران!

جنوب پرس: از جلسه نشست ستاد بحران کهگیلویه و بویراحمد این گونه استنباط می‌شد که بسیاری از مسؤولان هنوز به خوبی بحران حمله ملخ‌ها را درک نکرده‌اند.
13971115000178_Test_PhotoN

به گزارش جنوب پرس ، از یاسوج نشست ستاد بحران استان کهگیلویه و بویراحمد در حالی برگزار شد که برخی از مسؤولان همچون فرماندار گچساران و یا رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان و مدیرکل بحران و معاون استاندار خطر را با همه وجود احساس کرده بودند و به همین خاطر پیشنهاد تشکیل ستاد بحران و دعوت از فرمانداران گناوه و دیلم و نورآباد و رامهرمز و هندیجان را برای کمک جهت مقابله با این آفت گیاهخوار دادند.

امروز در حالی که در نشست ستاد بحران رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مشغول توضیح خصوصیت این آفت گیاه‌خوار بود بسیاری از مسوولان عضو ستاد قضیه را زیاد جدی نگرفتند تا جایی که برخی فرمانداران استان با دست خالی به این نشست آمده بودند و وقتی از آن‌ها جهت اظهار نظر دعوت می‌شد سکوت و حرف نزدن را ترجیح دادند در حالی که هجوم ملخ‌ها تا پشت دروازه‌های شهرستان‌های تحت مدیریت این فرمانداران رسیده است.

خطر به حدی جدی است که مدیرکل بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمد خطر رسیدن ملخ‌ها به منطقه سردسیری دنا را هم هشدار داد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان برای مبارزه با این آفت تقاضای مقداری اعتبار کرد که معلوم بود هنوز آن دسته از مدیرانی که مسؤول تقسیم پول و اعتبارات در استان هستند به عمق قضیه و به عبارت بهتر کنه بحران و فاجعه‌ای که در راه است پی نبرده‌اند.

در این نشست مدیرکل آموزش و پرورش به عنوان یکی از اعضای ستاد بحران از مدیران حاضر در نشست خواست تا نسبت به این بحران مسؤولیت پذیر باشند.

معاون عمرانی استاندار از فرماندار گچساران درخواست کرد نا نشستی هم اندیشی با حضور فرمانداران شهرستان‌های همجوار از جمله گناه و دیلم و نورآباد ممسنی و بهبهان و رامهرمز در گچساران تشکیل دهند تا برای مقابله با این آفت از کمک سایر استان‌ها بی‌بهره نباشیم.

مدیرکل گردشگری استان هم از رئیس سازمان جهاد کشاورزی خواست تا عملیاتی صحبت کند چرا که اکنون روز توضیح دادن شکل و قیافه ملخ نیست؟!.

شهرام عسگری معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان هم در حاشیه این نشست به خبرنگار ما گفت کار سختی در استان پیش رو داریم و اگر مسوولان پای کار نیایند فاجعه‌ای ایجاد می‌شود.

فرماندار گچساران هم در این نشست خبر حمله ملخ‌ها را علاوه بر بی‌بی‌حکیمه و باباکلان به منطقه خشاب لیشتر گچساران داد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کمک گرفتن از هواپیمای سم پاش را برای مبارزه با این آفت نامناسب دانست چرا که باید از فاصله دو متری سم پاشی کرد و همچنین سم‌پاشی با هواپیما در این زمان ضررهای خود را دارد.

به گزارش فارس؛ از جلسه امروز نشست ستاد بحران این گونه استنباط می‌شد که بسیاری از مسؤولان ستاد بحران استان هنوز به خوبی بحران را درک نکرده و آمادگی لازم را برای پیشگیری و مقابله با این آفت ندارند.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما