کدخبر : 163340
دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۵
فاقددیدگاه
پرینت

شناسایی و جذب کودکان بازمانده از تحصیل اولویت آموزش و پرورش هرمزگان است

معاون آموزش و پرورش هرمزگان گفت: با توجه به اهمیت انسداد مبادی بیسوادی و جذب کودکان بازمانده از تحصیل، استفاده از همه ظرفیت‌های درون‌سازمانی و برون‌سازمانی، اولویت برنامه‌های آموزش و پرورش استان تمرکز بر این بخش است.

شناسایی و جذب کودکان بازمانده از تحصیل اولویت آموزش و پرورش هرمزگان است

به گزارش جنوب پرس ، از بندرعباس، ایرج بیت‌اللهی درجمع کارشناس مسؤولان و کارشناسان حوزه آموزش با بیان اینکه طرح انسداد مبادی بیسوادی یک طرح اولویت‌دار در نظام آموزشی کشور است، اظهار داشت: بر اساس فرامین مقام معظم رهبری و همچنین بر مبنای سند تحول بنیادین توسعه ی عدالت آموزشی از برنامه‌های مهم و اساسی کشور است.

وی افزود: توسعه کمی و کیفی شاخص‌های آموزشی و پرورشی از ضرورت‌های تعلیم و تربیت استان است که تحقق این مهم حمایت و همراهی همه دستگاه‌های برون سازمانی دولتی و غیردولتی را می‌طلبد.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان هرمزگان بیان داشت: تاکنون از مجموع یک‌هزارو ۸۵۱ نفر بازمانده از تحصیل  یک‌هزار نفر از آنان در دوره ابتدایی به چرخه آموزش بازگشت داده شدند و تلاش برای  جذب باقی‌مانده آنان نیز ادامه دارد.

بیت‌اللهی در پایان با اشاره به روند اجرای طرح شناسایی و جذب کودکان بازمانده از تحصیل، گفت: برای تحقق این هدف مهم مکاتبات اداری و سایر اقدامات قانونی درحال انجام است و انعقاد تفاهم بین آموزش و پرورش و موسسه مشق آفرینش مراحل اجرایی خود را طی می‌کند که امیدواریم بتوانم در سایه مشارکت جمعی در تحقق این برنامه گام‌های اساسی را برداریم.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما