کدخبر : 163327
دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۰
فاقددیدگاه
پرینت

کوسه های آبهای اطراف جزیره کیش خطری ندارند

جنوب پرس: کیش - رئیس اداره محیط زیست سازمان منطقه آزاد کیش از بی خطر بودن کوسه های آبهای اطراف جزیره کیش خبر داد.
کوسه های آبهای اطراف جزیره کیش خطری ندارند

به گزارش جنوب پرس ، مریم محمدی با اشاره به اینکه روز گذشته انتشار تصویر کوسه‌ها در آب‌های اطراف جزیره کیش در فضای مجازی موجب نگرانی برخی گردشگران و ساکنان شده بود با تاکید بر بی خطر بودن این کوسه‌ها گفت: این تصاویر مربوط به سایت حفاظت شده در بخش شرقی جزیره کیش بود که ویژه زاد آوری کوسه است.

وی با تاکید بر بی خطر بودن این کوسه‌ها افزود: این کوسه‌ها از ماهی‌های کوچک‌تر تغذیه می‌کنند و به هیچ وجه برای انسان‌ها تهدید یا خطری محسوب نمی‌شوند. بنابراین ساکنان و گردشگران می‌توانند با خیال آسوده از تفریحات دریایی و زیبایی‌های ساحلی کیش لذت ببرند.

رئیس اداره محیط زیست سازمان منطقه آزاد کیش با ابراز خرسندی از توجه ساکنان و گردشگران جزیره کیش به حفظ محیط زیست ارزشمند این جزیره مرجانی در بخش ساحل و خشکی تصریح کرد: با وجود توسعه و ساخت و ساز در نقاط مختلف جزیره کیش و افزایش شمار ساکنان و گردشگران در این منطقه آزاد، وجود زیستگاه‌های حفاظت شده در بخش‌های مختلف ساحل بیانگر تلاش سازمان منطقه آزاد در حفظ گونه‌های ارزشمند دریایی و محیط زیست جزیره کیش است.

وی افزود: حضور تعداد این کوسه‌ها ی بی خطر در آب‌های اطراف کیش نشان می‌دهد که این آبزیان از جانب ساکنان و گردشگران احساس خطرنکرده و همین امنیت آب‌های ساحلی کیش آنها را به شناو زاد و ولد در این منطقه ترغیب کرده است.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما