کدخبر : 163282
یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۱
فاقددیدگاه
پرینت

جمع‌آوری بخشی از زکات فطریه توسط موسسات خیریه کهگیلویه و بویراحمد

جنوب پرس: معاون سیاسی امنیتی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به جمع‌آوری زکات فطریه توسط موسسات خیریه گفت: موسسات متقاضی مجوزهای لازم را از کمیته امداد دریافت کنند.
13970527000594_Test_PhotoN

به گزارش جنوب پرس ، سید محمد‌کاظم نظری در نشست جمع‌آوری زکات فطریه سال ۹۸ با اشاره به جمع‌‌آوری بخشی از زکات فطریه توسط موسسات خیریه گفت: موسسات متقاضی برای جمع‌آوری زکات فطریه مجوزهای لازم را از کمیته امداد استان دریافت کنند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه از برخی موازی‌کاری‌ها در جمع‌آوری و هزینه‌کرد زکات فطریه جلوگیری شود عنوان کرد: مبالغ جمع‌آوری شده هرچه سریعتر به دست نیازمندان برسد.

براساس گزارش فارس وی تصریح کرد: کمیته امداد و بهزیستی در گذشته هنگام توزیع زکات فطریه بین نیازمندان و فقرا از آنها امضا و اثرانگشت دریافت می‌کرد که امسال این مورد به جهت رعایت شان و منزلت نیازمندان و فقرا حذف شده است.

این مسوول با اشاره به اینکه مردم از روش‌های مطمئن و قانونی زکات فطریه خود را پرداخت کنند، به نقش ائمه جمعه در جمع‌آوری زکات اشاره کرد و افزود: زکات با هماهنگی ائمه جمعه جمع‌آوری شود.

پیش از سخنان معاون سیاسی امنیتی استاندار، قباد مبشری مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به جمع‌آوری یک میلیارد تومان زکات فطریه در سال گذشته گفت: زکات فطریه برای فقرا و نیازمندان هزینه می‌شود.

این مسوول بیان کرد: زکات فطریه شامل سه نوع عام، سادات و کفاره‌های عمد و غیرعمد است که سال گذشته در این حوزه‌ها یک میلیارد تومان جمع‌آوری شد.

مبشری به درآمد جشن رمضان سال قبل اشاره کرد و گفت: ۸۹۹ میلیون تومان هزینه جشن سال گذشته بود که برای اطعام نیازمندان، آزادی زندانیان و همیان مولا هزینه شد.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما