کدخبر : 163220
شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۷
فاقددیدگاه
پرینت

آمادگی ۶۸ محیطبان برای مقابله با آتش‌سوزی‌های احتمالی در مناطق حفاظت شده کهگیلویه و بویراحمد

جنوب پرس: مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد گفت: به منظور پیشگیری، آمادگی و مقابله با آتش‌سوزی‌ها احتمالی 68 نفر کارشناس و محیطبان در قالب 15 تیم آماده اطفاء حریق‌ها در مناطق حفاظت شده هستند.

آمادگی 68 محیطبان برای مقابله با آتش‌سوزی‌های احتمالی در مناطق حفاظت شده کهگیلویه و بویراحمد

به گزارش جنوب پرس ، از یاسوج، به نقل از اداره روابط عمومی حفاظت محیط زیست کهگیلویه محسن جعفری‌نژاد اظهار کرد: با توجه به گرم شدن تدریجی هوا و و افزایش تردد گردشگران و طبیعت دوستان و همچنین استفاده از تجربیات سنوات گذشته این احتمال وجود دارد که در عرصه‌های طبیعی آتش‌سوزی‌هایی را داشته باشیم.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان به شناسایی نقاط بحرانی مناطق حفاظت شده اشاره کرد و افزود: با شناسایی نقاط حساس به آتش‌سوزی و ایجاد گشت‌های سیار و پایش مستمر مناطق بحرانی، امیدواریم که در صورت بروز هر گونه آتش در کمترین و سریع ترین زمان ممکن اطفاء حریق شود.

جعفری‌نژاد افزود: به منظور پیشگیری، آمادگی و مقابله با آتش‌سوزی‌ها احتمالی ۶۸ نفر کارشناس و محیطبان در قالب ۱۵ تیم آماده اطفاء حریق‌ها در مناطق حفاظت شده هستند.

این مقام مسؤول نقش مردم و تشکل‌های زیست محیطی را مهم دانست و گفت: جوامع بومی محلی و سمن‌های زیست محیطی می‌توانند ضمن گزارش و تماس فوری با یگان حفاظت محیط زیست، منابع طبیعی و آتش‌نشان‌ها، حریق را قبل از اینکه وسیع و بحرانی گردد سرد و خاموش کنند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست  ضمن تشکر ویژه از صدا و سیمای مرکز استان به اقدامات این اداره کل با رسانه ملی طی سال جاری اشاره کرد و گفت: همکاری صدا و سیما، رسانه‌های دیداری و شنیداری استان در تولید و پخش برنامه‌های آموزشی، پیشگیرانه و مقابله با حریق می‌تواند بسیار موثر باشد، کما اینکه طی سال جاری طی  مکاتبه‌هایی با صدا و سیمای استان این مهم را خواستار شده‌ایم.

وی با اشاره به علل و عوامل آتش سوزی های سنوات گذشته گفت: در بررسی‌های کارشناسان این اداره‌کل، علل و عوامل بیشتر آتش سوزی ها انسانی بوده و می‌طلبد که گردشگران در هنگام ورود به مناطق و در هنگام روشن کردن آتش نکات ایمنی را رعایت کنند.

این مقام مسؤول گفت: سرد و خاموش کردن آتش قبل از ترک محل بسیار مهم است، زیرا بارش نزولات الهی در سال جاری و رشد بی سابقه علفزارها در مراتع با کوچکترین جرقه ای که ناشی از بی‌احتیاطی گردشگران باشد می‌تواند جنگلی را به خاکستر تبدیل کند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان در پایان از مردم خواست درصورت بروز هرگونه آتش سوزی در مناطق حفاظت شده موضوع را در کمترین زمان ممکن با شماره ۲-۰۷۴۳۳۳۳۴۴۴۱ اداره کل حفاظت محیط زیست استان گزارش کنید

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما