کدخبر : 163218
شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۵
فاقددیدگاه
پرینت

موزه مرکزی جهرم احداث می‌شود

جنوب پرس: فرماندار ویژه جهرم گفت: موزه مرکزی جهرم در فضایی به مساحت ۲ هزار و ۴۰۰ متر مربع زیربنا احداث می‌شود.

موزه مرکزی جهرم احداث می‌شود

به گزارش جنوب پرس ، از جهرم، علیرضا صحرائیان در جلسه شورای حفاظت از میراث فرهنگی و صنایع‌دستی جهرم، اظهار داشت: لازم است هرچه سریع‌تر علمیات اجرایی موزه مرکزی جهرم باتوجه به دغدغه‌های مسوولان و دلسوزان حوزه میراث فرهنگی، آغاز شود.

وی ایجاد تفاهم‌نامه بین ادارات و دستگاه‌های مرتبط را در راستای تسریع در روند احداث موزه مرکزی جهرم، مؤثر دانست و بیان داشت: محل در نظر گرفته شده با حدود ۲ هزار و ۴۰۰ متر مربع زیربنا، موقعیت و فضای بسیار مناسبی جهت احداث موزه و معرفی تاریخ جهرم به نسل‌های آینده و همچنین مسافرین و بازدیدکنندگان دارد.

فرماندار ویژه جهرم به ظرفیت‌های شهرستان در حوزه فرهنگی اشاره و عنوان کرد: بخش‌های مختلف جهرم‌شناسی، مردم‌شناسی، موزه انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و شهدا، موزه سلامت، مشاهیر، موزه اسناد و متون تاریخی، موزه سنگ، موزه اسناد وزارت کشور و آموزش و پرورش، از جمله ظرفیت‌های ارزشمند در ایجاد موزه در خور شأن مردم شهرستان است.

صحرائیان با تأکید بر حفظ و حراست از آثار تاریخی و میراث فرهنگی شهرستان جهرم، خاطر نشان کرد: لازم است یگان حفاظت از میراث فرهنگی به صورت مستمر و جدّی‌تر از این آثار سرکشی و حفاظت کند.

وی آثار تاریخی جهرم را هویت شهرمان عنوان کرد و افزود: نباید در اثر سهل‌انگاری و یا عدم نظارت، میراث گران‌بهای فرهنگی شهرمان دچار آسیب و یا سرقت شود.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما