کدخبر : 163196
جمعه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۱
فاقددیدگاه
پرینت

اسکله لافت نیاز به لایروبی دارد

رییس کمیته بنادر و صنایع دریایی کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه یکی از درخواست‌های مردم لافت لایروبی اسکله موجود در این منطقه است، گفت: این اسکله نیاز به لایروبی دارد.

اسکله لافت نیاز به لایروبی دارد

به گزارش جنوب پرس ، از قشم، حسین هاشمی تختی پیش از ظهر امروز در حاشیه دیدار مدیران و مسؤولان استانی از روستاهای قشم اظهار داشت: پس از وقوع زمین‌لرزه سال‌ گذشته در لافت قشم، برخی از مشکلات پدیده آمده بود که گلایه‌ها و نارضایتی‌های مردم این منطقه تاریخی از هرمزگان را سبب شده، به همین دلیل به اتفاق هیئتی از مدیران و مسؤولان مربوطه در راستای رفع مشکلات اقدامات لازم را صورت دهیم.

وی یادآور شد: در این راستا علاوه بر بازدید از مدارس تخریبی و مدارس در دست احداث از سوله ورزشی، اسکله و محورهای منتهی به لافت نیز بازدید شد.

رئیس کمیته بنادر و صنایع دریایی کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه یکی از درخواست‌های مردم لافت لایروبی اسکله موجود در این منطقه است، اضافه کرد: در سفرها و یا نشست‌های آتی مشترک با مسؤولان بنادر و دریانوردی استان این درخواست را مطرح می‎کنیم، چراکه در صورت لایروبی این اسکله بسیاری از مشکلات کنونی مردم رفع و رونق بیشتری حاصل می‎شود.

هاشمی تختی همچنین اضافه کرد: تعداد قابل توجهی از منازل مسکونی در لافت با مشکل ورود آب دریا و نم‌زدگی کف و دیواره‌ها روبرو هستند که در این راستا نیز مقرر شد با احصا دقیق مشکل، راهکاری اساسی توسط اداره کل توسعه روستایی استانداری، آبفا و … برای رفع آن اندیشده شود.

وی ادامه داد: طرح روکش آسفالت باند برگشت حدفاصل اسکله لافت تا سه راهی ورودی لافت به‌طول ۹ کیلومتر و همچنین تعریض و بهسازی قطعه ۱۰ کیلومتری حدفاصل بین سه راهی زینبی به سمت کوشه و کاروان، از جمله پروژه‌های مورد بازدید بود که مقرر شد این محورها در آینده‌ای نزدیک مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

هاشمی تختی با بیان اینکه امروز لافت به برند و نامی قابل تامل در بوم‌گردی تبدیل شده، یادآور شد:‌ علاوه بر این مقرر شد ساختمان جدید مدرسه نمونه دولتی «خرد» در شهر قشم نیز در دهه مبارک فجر افتتاح و به بهره‌برداری برسد.

نماینده شهرستان‌های بندرعباس، قشم، بندرخمیر، حاجی‌آباد و ابوموسی در بخش دیگری از سخنان خود به بازدید از سوله نیمه کاره و همچنین دیدار با تعدادی از مردم زینبی در جریان این بازدید اشاره کرد و افزود: مردم این روستای سه هزار نفری نیز درخواست احداث زمین ورزشی چمن مصنوعی را دارند که این درخواست باید مورد بررسی دقیق گیرد.

هاشمی تختی اظهار داشت: مردم روستای دوستکو نیز از اینکه در طرح توسعه مزارع پرورش میگو، به آنها زمینی اختصاص داده نشده گلایه‌های دارند که مقرر شد با تشکیل تعاونی‌های محلی در طرح ۲۰۰ هکتاری بتوانند در طرح پرورش میگو نیز سهیم باشند.

وی با بیان اینکه انتظار است که بر روی فعالیت‌های افراد در فضای مجازی نظارت بیشتری شود،گفت: عدم درک مناسب و کافی از اظهارنظرهای فقهی علمای تسنن و تشیع نباید سبب اختلاف در صفوف بنیادین جامعه شود.

یادآور می‌شود، هیئتی از مدیران کل و مسؤولان استانی، مشتمل بر رییس برنامه و بودجه، مدیرکل نوسازی و توسعه و تجهیز مدارس، مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای هرمزگان و معاون مدیرکل مدیریت بحران استانداری از لافت و پروژه‌های عمرانی نیمه تمام و دیگر زیرساخت‌ها بازدید بعمل آوردند.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما