کدخبر : 163193
جمعه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۹
فاقددیدگاه
پرینت

رهایی محکوم به قصاص پس از ۸ سال با رضایت اولیاء دم

معاون قضائی رئیس کل دادگستری و رئیس شورا‌های حل اختلاف استان هرمزگان، از رهایی محکوم به قصاص پس از هشت سال با رضایت اولیاء دم خبرداد.

رهایی محکوم به قصاص پس از ۸ سال با رضایت اولیاء دم

به گزارش جنوب پرس ، از بندرعباس به نقل از روابط عمومی دادگستری هرمزگان، مظفر حمزه‌ئی اظهار داشت: پرونده‌ای با موضوع قتل عمد در شورای حل اختلاف ویژه زندان شهرستان بندرعباس با صلح و سازش و نجات جوان زندانی مختومه شد.

وی در تشریح جزئیات این پرونده افزود: در اوایل سال‌ جاری پرونده‌ای با موضوع قتل عمدی در یک نزاع در روستایی در حوزه قضائی شهرستان حاجی‌آباد مطرح شد و پس از تحقیقات اولیه توسط مقام قضائی و مرجع انتظامی ،مشخص شد که در حاشیه یک مراسم عروسی، نزاعی رخ داده و فردی ۱۸ ساله حین نزاع بر اثر اصابت چاقو جان خود را از دست داده است.

حمزه‌ئی افزود: با تلاش صورت گرفته در سریع‌ترین زمان ممکن ضارب دستگیر شد و به ایراد جرح با چاقو و قتل مقتول و شرب خمر اقرار کرد.

رییس شورا‌های حل اختلاف استان هرمزگان در ادامه عنوان کرد: با تکمیل پرونده و درخواست قصاص اولیاء دم و اعلام ختم تحقیقات و رسیدگی در شعبه اول دادگاه کیفری استان هرمزگان، حکم قصاص قاتل (ه-ع) صادر شد.

معاون قضائی رییس کل دادگستری استان هرمزگان بیان کرد: با توجه ندامت قاتل، شعبه ۲۱ شورای حل اختلاف شهرستان بندرعباس مستقر در زندان مرکزی بندرعباس به پرونده ورود کرده و با تشکیل جلسات متعدد اعضای شورا و خانواده مقتول در روستای محل سکونت وی و با حضور ریش‌سفیدان، بزرگان و خیرین محلی در نهایت این تلاش‌ها به بار نشست و اولیاء دم با مصالحه رضایت خود را اعلام و قاتلی که جوانی خود را با اشتباهی مرگبار تباه کرده بود با گذشت اولیاء دم دوباره به زندگی بازگشت.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما