کدخبر : 163182
جمعه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۶
فاقددیدگاه
پرینت

هرس درختان شیراز در زمان زادآوری و لانه سازی پرندگان

جنوب پرس: شیراز - هرس بی‌موقع درختان شیراز توسط شهرداری آن‌هم در زمان زادآوری و لانه‌سازی پرندگان باعث سقوط ده‌ها لانه شد.
هرس درختان شیراز در زمان زادآوری و لانه سازی پرندگان

به گزارش جنوب پرس ، صبح امروز پیمانکاران شهرداری منطقه یک شیراز در فصل زادآوری پرندگان اقدام به هرس شاخ و برگ درختان خیابان اردیبهشت کردند.

سعید محمودی مدیرکل حفاظت محیط زیست فارس در این خصوص گفت: پس از هرس شاخ و برگ اولین درخت و سقوط ده‌ها لانه پرنده که داخل آنها تخم و جوجه پرندگان بود مسئولان و نیروهای محیط زیست فارس در محل حاضر شده و از ادامه فعالیت پیمانکار جلوگیری به عمل آوردند.

وی بیان کرد: نیروهای محیط زیست به مأمورین مربوطه توضیح دادند که فصل هرس درختان اواخر پاییز و زمستان است و هیچ نهادی اجازه هرس شاخ و برگ درختان در فصل بهار که زمان زادآوری پرندگان است را ندارد. متأسفانه عوامل پیمانکار شهرداری با سماجت و گستاخی با نیروهای محیط زیست به صورت لفظی درگیر شده و سعی داشتند به کار خود ادامه دهند که با دخالت پلیس موضوع خاتمه یافت.

وی عنوان کرد: اداره کل حفاظت محیط زیست استان به جرم قطع غیر اصولی شاخ و برگ درختان در فصل بهار و از بین بردن لانه، تخم و جوجه پرندگان، شکایتی را از مسئولان شهرداری منطقه یک شیراز و پیمانکار مربوطه در دادسرا مطرح کرده است.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما