کدخبر : 163080
سه شنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۶
فاقددیدگاه
پرینت

از حقه‌بازی در فروشگاه‌های زنجیره‌ای تا اهانت به خبرنگاران در آشفته بازار کهگیلویه و بویراحمد

از حقه‌بازی در فروشگاه‌های زنجیره‌ای تا اهانت به خبرنگاران در آشفته بازار کهگیلویه و بویراحمد

به گزارش جنوب پرس ، از یاسوج از این که بازار یاسوج و در کل بازار استان کهگیلویه و بویراحمد به حال خود رها شده هیچ شکی در آن نیست بازاری که بنا به گفته زیرایی تنها با ۱۴ بازرس مورد نظارت قرار می‌گیرد و خبری هم از بازرسان افتخاری نیست و معلوم نیست که دلیل این همه اهمال و بی‌تدبیری چیست و این سرنوشت مردم در بازار با سرنوشت آینده گره زده شده است.

علاوه بر این در بازار تخلفاتی می‌شود که گاه زندگی و سلامت مردم را به خطر می‌اندازد و متولیان امر برای سلامت مردم هیچ ارزشی قائل نیستند و همچنان بازار را برای تخلف و قانون گریزی باز گذاشته‌اند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کهگیلویه و بویراحمد در نشست شبانه‌ای که با خبرنگاران برگزار کرد از تخلفاتی پرده برداشت که نشان می‌دهد مسوولان استانی همچنان برای مردم اهمیتی قائل نیستند و تنها به پست‌ها و میز و صندلی‌های خود فکر می‌کنند که نظیر آن را در پر کشیدن مرغ از بازار و یا ناپدید شدن گوشت قرمز شاهد بودیم.

اما همه چیز شنیده بودیم از گرانفروشی تا کم فروشی غیر از حقه‌بازی که این مورد را نیز مدیرکل تعزیرات حکومتی استان به آن اشاره کرد و گفت: که تبلیغ می‌کنند در فروشگاه‌های زنجیره‌ای با فلان درصد تخفیف به فروش می‌رسد اما همین که پای دخل می‌رویم کالا و جنس را با تخفیف بیشتر از ۵ درصد به مردم قالب نمی‌کنند و کار به جایی رسیده که حتی به قاضی تعزیرات هم  رحم نکرده‌اند.

زیرایی به مطلب خوبی اشاره می‌کند که باید برای جلوگیری از چنین کلک‌هایی مردم را نسبت به خرید بیشتر آشنا کنیم که متاسفانه در استان چنین آگاهی وجود ندارد و مردم پای دخل هر قیمتی را به فروشنده می‌پردازند.

حال باید از مسوولان مربوطه به خصوص دستگاه تخصصی نظارت بر بازار استان پرسید که چرا مقابل چنین تخلفاتی کوتاه می‌آیند و موضع قاطعی ندارند و حتی از رسانه‌ها برای کمک به نظارت‌ بهتر استفاده نمی‌کنند در حالی که شاهد بودیم در روز اهانت به خبرنگاران و حتی ضرب و شتم آنان توسط متخلفان چشمان خود را بستند و رسانه را در مقابل خود فرض کردند.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما