کدخبر : 163068
سه شنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۸
فاقددیدگاه
پرینت

توزیع سبد کالا در ماه رمضان بین مددجویان بوشهری

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر گفت: برای کمک به تأمین ارزاق مورد نیاز مددجویان در ماه مبارک رمضان، معادل 200 هزار تومان سبد کالا غذایی بین مددجویان نیازمند توزیع می‌شود.

توزیع سبد کالا در ماه رمضان بین مددجویان  بوشهری

به گزارش جنوب پرس ، از بوشهر، احمد لطفی امروز در نشست با معاون سیاسی و امنیتی استانداری بوشهر که به‌منظور رایزنی در خصوص همکاری دستگاه‌های اجرایی با کمیته‌امداد در ایام ماه مبارک رمضان برگزار شد، اظهار داشت: ماه رمضان فرصت مناسبی برای کمک  و رفع مشکلات خانواده‌های ایتام و نیازمندان است.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر با اشاره به برگزاری چندین طرح و برنامه متنوع از سوی کمیته امداد در این ایام افزود : کمیته‌امداد هر ساله در طول این ماه پرفیض الهی، با هدف کمک به رفع برخی از نیازهای خانوارهای تحت‌حمایت، برنامه‌هایی را اجرا می‌کند.

وی طرح اطــعام و افـــطاری  نیازمندان(همیان مولا)، طرح  مفــتاح‌الجـــنه(همنشینی با نیازمندان)، طرح شفاء ( کمک به درمان نیازمندان)، طرح حامی‌یابی برای فرزندان ایتام( اکرام ایتام و محسنین) و طرح جمع‌آوری زکات فطریه و کفارات را از جمله برنامه‌های این نهاد در طول ماه رمضان عنوان کرد.

لطفی با اشاره به طرح اطعام و افطاری برای مددجویان در ماه مبارک رمضان گفت: این طرح در سه بخش از جمله برگزاری سفره افطاری در مساجد و حسینه‌ها، پخت و توزیع غذای گرم و تأمین و توزیع سبد کالای خشک میان مددجویان انجام می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: به منظور تأمین ارزاق مورد نیاز مددجویان معادل ۲۰۰ هزار تومان سبد کالای غذایی تهیه و برای بیش از ۶۰ درصد خانوارهای تحت حمایت و نیازمند توزیع می‌شود.

لطفی در مورد طرح حامی‌یابی و حمایت از فرزندان یتیم و فرزندان نیازمند غیریتیم بیان کرد: در این طرح با برگزاری پایگاه‌های حامی‌یابی در شب‌های قدر در مساجد و مصلی‌های جمعه از خیران و مردم نیکوکار درخواست می‌شود حمایت از فرزندان یتیم و نیازمند را بر عهده بگیرند.

وی خاطر نشان کرد: هم اکنون ۱۰ هزار حامی خیر در داخل و خارج از استان حمایت از فرزندان ایتام و محسنین کمیته‌امداد را برعهده دارند و در سال گذشته ۱۶ میلیارد تومان از سوی این خیران و مردم به این فرزندان معنوی خود کمک کردند.

مدیرکل کمیته‌امداد استان بوشهر با بیان اینکه در سال گذشته با  ۱۵۶ درصد تحقق برنامه رتبه برتر کشوری را در حوزه اکرام ایتام و محسنین کسب کردیم ابراز داشت: در سال جاری و به‌ویژه در ایام ماه مبارک رمضان تلاش می‌کنیم پنج هزار حامی را برای حمایت بیشتر از فرزندان ایتام و نیازمند جذب کنیم.

لطفی با اشاره به طرح هم‌نشینی با فقرا در ماه مبارک رمضان گفت: هزار و ۵۰۰ خانوار در سراسر استان شناسایی شد که در طول ماه رمضان مسؤولان شهرستانی و امدادی از این خانوارها سرکشی می‌کنند و از نزدیک میزان خدمات به آنها را بررسی و در جریان مشکلات و نیازهای آنها قرار می‌گیرند و در جهت رفع آنها تلاش می‌شود.

وی در پایان همکاری و تعامل همه دستگاه‌های اجرایی را با کمیته‌امداد در ایام ماه مبارک رمضان برای رفع مشکلات نیازمندان  تقاضا کرد.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما