کدخبر : 163062
سه شنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۴
فاقددیدگاه
پرینت

سرمایه گذاری ۱۱۴۳میلیارد ریالی در بخش های گردشگری دریایی و نفتی

جنوب پرس: بندرعباس - مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان از انعقاد دو قرارداد سرمایه گذاری به ارزش یکهزار و ۱۴۳ میلیارد ریال در بخش های گردشگری دریایی و تجارت فرآورده های نفتی این استان خبر داد.
سرمایه گذاری ۱۱۴۳میلیارد ریالی در بخش های گردشگری دریایی و نفتی

به گزارش جنوب پرس ، اله مراد عفیفی پور ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: طی نخستین ماه کاری سال ۱۳۹۸ که به نام سال رونق تولید نامگذاری شده، دو فقره قرارداد سرمایه گذاری در مجموع به مبلغ یکهزار و ۱۴۳ میلیارد ریال در اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان منعقد شد.

وی افزود: در راستای تأکیدات دولت تدبیر و امید در زمینه رونق بخشی به صنعت گردشگری دریایی و لزوم توسعه امکانات و زیر ساختهای تفریحات دریایی در مرکز استان هرمزگان، طی نخستین ماه بهاری امسال، قراردادی به مبلغ ۴۱۹ میلیارد ریال با بخش خصوصی به منظور راه اندازی یک مجتمع بزرگ گردشگری و تفریحات دریایی به امضا رسید که شامل ساخت اسکله، کشتی تفریحی و یک مجموعه رستوران با پکیج‌های متنوع است.

عفیفی پور اشتغالزایی مستقیم این طرح سرمایه گذاری در بندر شهید حقانی را ۵۱ نفر اعلام کرد و افزود: بهره برداری از این طرح می‌تواند تحولی قابل توجه در حوزه جذب گردشگری دریایی با مرکزیت شهر ساحلی بندرعباس ایجاد نماید.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان خاطرنشان کرد: علاوه بر این، با هدف افزایش رونق تولید و کمک به چرخه صادرات کشور، قرارداد دیگری نیز در زمینه احداث مخازن نگهداری فرآورده‌های نفتی به مبلغ ۷۲۴ میلیارد ریال در بندر شهید رجایی به امضا رسید.

وی اشتغالزایی این طرح را نیز ۴۶ نفر اعلام کرد و گفت: با اجرای کامل این دو قرارداد سرمایه گذاری، در مجموع زمینه اشتغالزایی مستقیم برای شماری نزدیک به ۱۰۰ نفر در پایتخت دریایی ایران فراهم می‌شود.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما