کدخبر : 162991
دوشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۳
فاقددیدگاه
پرینت

شناسایی و انهدام باند ۵ نفره قاچاق مواد مخدر و پولشویی در هرمزگان

جنوب پرس: بندرعباس - فرمانده انتظامی هرمزگان از شناسایی و انهدام باند ۵ نفره قاچاق مواد مخدر و پولشویی به مبلغ هزار میلیارد ریال در استان خبرداد.
شناسایی و انهدام باند ۵ نفره قاچاق مواد مخدر و پولشویی در هرمزگان

به گزارش جنوب پرس ، سردار عزیزاله ملکی فرمانده انتظامی هرمزگان خاطرنشان کرد: باند ۵ نفره قاچاق مواد مخدر وپولشویی به مبلغ هزار میلیارد ریال در استان شناسایی شد.

وی افزود: مأموران مبارزه با مواد مخدر استان با انجام اقدامات اطلاعاتی و پلیسی یک باند بزرگ تهیه و توزیع مواد مخدر که در استان هرمزگان و استان‌های همجوار در تهیه و توزیع مواد مخدر فعالیت داشتند شناسایی کردند.

فرمانده انتظامی هرمزگان اظهار کرد: تقسیم کار در قالب گروه‌های سازمان یافته به گونه‌ای بود که از ابتدای ارتباط با صاحبان و فروشندگان اصلی مواد مخدر در پاکستان با هماهنگی سرشبکه بوده و مراحل انتقال آن به کشور و سرانجام انتقال وجوه حاصله به حساب اعضای شبکه در داخل و خارج کشور به طور سیستماتیک در قالب این گروه‌ها صورت می‌پذیرفته و این روند تا انتهای فرآیند تصفیه مالی و تبدیل به دارایی‌های دیگر (پولشویی) ادامه داشته است.

سردار ملکی بیان کرد: مأموران با تشکیل اکیپی مجرب در یک عملیات ضربتی ۵ نفر از اعضای این باند را دستگیر که پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شدند.

وی عنوان کرد: با بررسی‌های دقیق مشخص شد گردش مالی بسیار زیاد این باند سازمان یافته از طریق حساب‌ها و کارت‌های افرادی بعضاً با سن و سال کم و بی بضاعت با مدیریت و هماهنگی متهمان دستگیر شده صورت گرفته است.

سردار ملکی اظهار کرد: نامبردگان در دفاع اولیه علت جابجایی این وجوه به میزان یک هزار میلیارد ریال را خرید و فروش شتر عنوان کردند که با انجام تحقیقات میدانی و بررسی‌های دقیق انجام شده، مستندات لازم در خصوص ادعای کذب متهمان جمع آوری و به نظر مقام قضائی رسید.

فرمانده انتظامی هرمزگان بیان کرد: با توجه به دلایل و مدارک موجود و تجزیه تحلیل صورت گرفته بر روی حساب‌ها و ردیابی وجوه، از سوی مقام قضائی برای متهم ردیف اول قرار تأمین به اتهام معاونت در پولشویی و برای ۴ متهم دیگر قرار تأمین به اتهام پولشویی صادر و روانه زندان شدند.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما