کدخبر : 162981
دوشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۵
فاقددیدگاه
پرینت

خادمین شهدا در دیر تجلیل شدند

بوشهر - در آیینی با حضور مسئولان شهرستان دیر، از خادمین شهدا تجلیل شد.
خادمین شهدا در دیر تجلیل شدند

به گزارش جنوب پرس ، امام جمعه موقت دیر ظهر دوشنبه در این آئین گفت: فرزندان خود را باید آن چنان که شایسته نظام اسلامی است برای گام دوم انقلاب تربیت کنیم.

حجت‌الا سلام ابراهیم بحرانی با بیان اینکه ترویج و نشر فرهنگ عزت بخش دفاع مقدس با راهیان نور رقم می‌خورد اظهار داشت: دشمن با هجمه فرهنگی سنگین در فضای مجازی به دنبال تضعیف باورها و اعتقادات نسل جوان است که راهیان‌نور نقش مهمی در خنثی کردن این برنامه دشمن دارد.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان دیر در این آئین معنوی با بیان اینکه این مراسم به منظور تجلیل از فرزندان شهدای فرهنگی و دست اندرکاران اردوهای راهیان نور برگزار شد گفت: خادمان راهیان نور، در زمینه ترویج و توسعه فرهنگ دفاع مقدس و ایثار و شهادت قدم برداشته‌اند.

احمد عبدالله‌زاده با بیان اینکه دفاع مقدس، فرهنگی است که از نور شهدا گرفته شده است اظهار داشت: اردوهای راهیان نور یکی از برنامه‌های رسمی، عملیاتی و جز درس‌های دانش‌آموزان است که نقش مهمی در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و عبرت‌آموزی دانش‌آموزان است.

وی بر اهمیت و ضرورت برگزاری این اردوها و نقش آن در زنده نگه داشتن میراث ارزشمند شهدا و امام شهدا تاکید کرد و افزود: برگزاری هرچه باشکوه‌تر اردوهای راهیان نور ضمن یادآوری ایثار، اخلاص و تعهد جوانان آن روزگار نسبت به سرزمین خود، کشور را در مقابل توطئه‌های دشمن شکست ناپذیر می‌کند.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان دیر با بیان اینکه در حال حاضر ۸ فرزند شهید فرهنگی در استخدام آموزش و پرورش شهرستان دیر هستند گفت: کار راهیان نور زنده نگه داشتن ارزشهای دفاع مقدس و باعث ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه خواهد شد.

فرمانده سپاه سیدالشهدا شهرستان دیر نیز در این آئین گفت: آموزش و پرورش یک مکان برای تربیت دانش آموزان صالح برای نظام جمهوری اسلامی است و نباید وارد مسائل سیاسی شود.

سرهنگ عیسی داوریان اظهار داشت: دفاع مقدس یک بخش بسیار مهم و شاید مهم‌ترین دوره تاریخ انقلاب اسلامی است که بدون حفظ آثار این دفاع و یاد و خاطرات شهدا که باید آنها را زنده نگه داریم پیشرفت ما امکان پذیر نیست.

وی با بیان اینکه معلمان باید مورد حمایت مسئولان قرار گیرند تا با خیال راحت بتوانند به تعلیم و تربیت جامعه هدف خود بپردازند افزود: باید با تمام توان اردوهای راهیان نور را به عنوان عملیات بزرگ فرهنگی در جامعه نهادینه و گسترش داد.

فرمانده سپاه سیدالشهدا دیر با اشاره به لزوم ترویج فرهنگ ایثار و شهادت خاطرنشان کرد: در شرایط فعلی باید با ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و با گسترش روحیه ایثارگرانه بتوانیم در مقابل توطئه‌های مختلف دشمن ایستادگی کنیم و از انقلاب اسلامی همان‌گونه که شهدا ایستادگی کردند ما نیز مقاومت کرده و پاسداری کنیم.

معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش شهرستان دیر نیز در این آئین گفت: در سال گذشته ۲ کاروان که شامل ۲۸۰ دانش‌آموز دختر و ۱۶۰ دانش‌آموز پسر به همراه ۲۱ مربی و سرپرست توسط این اداره به اردوهای راهیان‌نور اعزام شدند.

اسماعیل مختارزاده هدف از اعزام دانش آموزان به اردوهای راهیان نور را یادآوری حماسه‌های دوران دفاع مقدس، و آشنایی آنها با فرهنگ ارزشمند دفاع مقدس عنوان کرد و اظهار داشت: دانش آموزان با الگو برداری از فرهنگ ارزشمند و ناب دفاع مقدس با سلاح بصیرت و خودباوری با دنیای استکبار به سرکردگی آمریکا مقابله می‌کنند.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما