کدخبر : 162953
یکشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۳
فاقددیدگاه
پرینت

استاندار فارس: حامی سرمایه گذاران اتریشی در فارس هستیم

استاندار فارس گفت: مدیریت ارشد این استان حمایت خود از سرمایه گذاران و شرکت های اتریشی که قصد فعالیت اقتصادی در این دیار داشته باشند، اعلام می کند.

به گزارش جنوب پرس ، از پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، عنایت الله رحیمی در دیدار «اشتفان شولتز» سفیر اتریش در جمهوری اسلامی ایران افزود: مشارکت اتریش در احداث ۲ پروژه تصفیه خانه شیراز و بیمارستان تامین اجتماعی، مقدمه ای برای توسعه هر چه بیشتر روابط این کشور با استان فارس است.
وی با استقبال از گسترش روابط ایران و اتریش افزود: انتظار همه مردم فرهیخته دنیا این است که هر کشوری با توجه به داشته های فرهنگی و تاریخی خود از استقلال رای برخوردار باشد و بتواند در مجامع بین المللی به عنوان صاحب نظر و صاحب رای ظاهر شود و اتریش نیز با حفظ این استقلال بر اساس آرا و دیدگاه های مردم این کشور مستقلا به ادامه ارتباط حسنه با ایران پرداخته است.
استاندار فارس با تاکید بر اینکه مردم ایران از نظر اعتقادی و فرهنگی صلح طلب و مسالمت جو هستند گفت:تاریخ گواهی می دهد که ایران همواره به عنوان کشوری موثر در زمینه پیوند روابط و افزایش امنیت و صلح در جهان مطرح بوده است، به رغم اینکه کشورهای قدرتمند تمایلی به ایفای این نقش را از سوی جمهوری اسلامی ایران ندارند.
رحیمی اضافه کرد: جمهوری اسلامی ایران هموراه به تعهدات بین المللی خود پایبند بوده است.
وی با اشاره به اینکه زمینه های متعددی و متنوعی در استان فارس وجود دارد که زمینه توسعه روابط اتریش با این استان را فراهم می کند، ساخت و ساز های شهری، نفت، گاز، گردشگری و توسعه بهداشت و درمان، معادن و کشاورزی را گوشه ای از این فرصت های مناسب و سودآور در استان فارس برشمرد.
رحیمی بر لزوم فراهم شدن مقدمات در جهت توسعه روابط اقتصادی و فرهنگی اتریش با استان فارس تاکید کرد و افزود: برقراری مجدد پروازها بین شیراز و اتریش یکی از این مقدمات است که باید به آن پرداخته شود.
وی بیان کرد: بی تردید روابط مردم ایران و اتریش روابطی مستمر و استوار است که دولت ها می توانند آن را تقویت کنند.

** سفیر اتریش: توسعه روابط با فارس مهم است
سفیر اتریش در جمهوری اسلامی ایران نیز در این دیدار از تمایل کشورش برای تقویت روابط دو جانبه با استان فارس سخن گفت.
«اشتفان شولتز» با تاکید بر وجود ظرفیت های متعدد همکاری اتریش و استان فارس، مشارکت در احداث تصفیه خانه بزرگ شیراز و همچنین بیمارستان نسل پنجم تامین اجتماعی در استان فارس را نمونه ای از این ظرفیت ها برشمرد.
به گزارش ایرناوی همچنین بر تقویت مناسبات فرهنگی اتریش و استان فارس تاکید کرد.
سفیر اتریش در ایران همچنین ضمن ابراز همدردی با مردم استان فارس در واقعه سیل اخیر امداد رسانی و بازسازی پس از سیل در شیراز را بی نظیر توصیف کرد و نشان دهنده قدرت مدیریت ارشداستان در مدیریت بحران دانست.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما