کدخبر : 162927
یکشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۷
فاقددیدگاه
پرینت

مرگ ۱۸۶نفر درتصادفات رانندگی استان/فروردین در صدر ماه های پرحادثه

جنوب پرس: یاسوج- مدیرکل پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد از مرگ ۱۸۶ نفر در تصادفات رانندگی سال ۹۷ استان خبر داد.
مرگ ۱۸۶نفر درتصادفات رانندگی استان/فروردین در صدر ماه های پرحادثه

به گزارش جنوب پرس ، کامروز امینی ظهر یکشنبه در نشست با خبرنگاران، افزود: مرگ‌های ناشی از تصادفات رانندگی در استان طی سال ۹۷ با افزایش ۱.۶ درصدی به نسبت سال ۱۳۹۶ رو به رو بوده است.

امینی با بیان اینکه ۴۲ درصد فوتی‌های حوادث رانندگی سال ۹۷ متعلق به شهرستان بویراحمد است، گفت: طی سال گذشته ۷۸ مرگ ناشی از حوادث رانندگی در شهرستان بویراحمد، ۳۸ مورد در شهرستان گچساران، ۳۰ مورد در کهگیلویه، ۱۴ مورد باشت و به ترتیب ۹، ۷، ۹ و یک مورد مرگ ناشی از تصادفات رانندگی در شهرستان‌های دنا، چرام، بهمئی و سوق به وقوع پیوست.

امینی با تاکید بر اینکه ۷۴ درصد فوتی‌های تصادفات رانندگی استان متعلق به مسیرهای برون شهری بوده است، عنوان داشت: ۵۶ درصد متوفیان متأهل بودند

مدیرکل پزشکی قانونی استان فروردین ماه سال گذشته را به عنوان صدرنشین ماه‌های پر حادثه دانست و گفت: بیشترین آمار فوتی‌ها با ۲۹، ۲۲ و ۲۱ مورد متعلق با ماه‌های فروردین، شهریور و خرداد ماه است.

امینی گفت: همچنین از مجموع ۱۸۶ فوتی تصادفات رانندگی استان، ۶۶ نفر راننده، ۴۰ نفر عابر و ۸۰ نفر سرنشین یا ترک وسیله نقلیه بودند.

امینی با بیان اینکه ۵۲ درصد تصادفات رانندگی منجر به فوت سال ۹۷ در روز به وقوع پیوست، گفت: ۹۶ مورد از تصادفات رانندگی منجر به فوت در روز، ۷۲ مورد در شب و ۱۸ مورد در طلوع و غروب آفتاب بوده است.

مدیرکل پزشکی قانونی استان ۴۱ درصد تصادفات منجر به فوت را متعلق به برخورد دو وسیله نقلیه دانست و گفت: ۷۶ مورد از تصادفات منجر به فوت با برخورد دو وسیله نقلیه، ۴۰ مورد برخورد وسیله نقلیه با عابر، ۴۴ مورد مربوط به واژگونی و ۱۹ مورد برخورد وسیله نقلیه با شیء ثابت و همچنین سایر موارد مربوط به سقوط، حریق و… است.

امینی با طرح این موضوع که ۴۴ درصد این تصادفات منجر به فوت در محل شده است، ابراز داشت: ۸۱ مورد فوت در محل تصادف، ۹۱ نفر مرگ در بیمارستان و ۱۴ مورد نیز فوت در مسیر انتقال از جامعه آماری ۱۸۶ فوتی تصادفات رانندگی سال گذشته به ثبت رسید.

امینی افزود: ۷۳.۷ مرگ‌های ناشی از تصادفات استان طی سال ۹۷ مربوط به ضربات متعدد، ۲۱ درصد بر اثر ضربه مغزی و مابقی بر اثر خونریزی بوده است.

امینی از مراجعه پنج هزار و ۵۷۶ نفر با ادعای مصدومیت در تصادفات رانندگی به پزشکی قانونی استان خبر داد و عنوان داشت: این آمار افزایش ۱۰.۸ نسبت به مدت مشابه سال قبل را نشان می‌دهد.

امینی خاطرنشان کرد: بر اساس سالنامه آماری پزشکی قانونی کشور در سال ۹۶، استان در رده سوم مصدومین ناشی از حوادث رانندگی با در نظر گرفتن جمعیت قرار گرفت.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما