کدخبر : 162923
یکشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۳
فاقددیدگاه
پرینت

سال ۹۷ سالی پر از مشقت برای خانواده شهرداری آبادان بود

آبادان – شهردار آبادان گفت: سال ۹۷، سالی بود که خانواده بزرگ شهرداری به ویژه قشر کارگران را متحمل سختی کرد و امیدمی رود سال جاری متفاوت تر از پارسال باشد.
سال ۹۷ سالی پر از مشقت برای خانواده شهرداری آبادان بود

به گزارش جنوب پرس ، حسین حمیدپور عصر امروز در آئین تجلیل از کارگران شهرداری آبادان که در محل حسینیه ثارالله برگزار شد، خطاب به کارگران افزود: عملکرد تک تک شما سبب اجرا و پیشبرد برنامه‌هایی است که ما در شهرداری تعریف می‌کنیم و به طور حتم اگر زحمات شما نباشد هیچ برنامه‌ای اجرا نمی‌شود؛ به همین سبب است که در تقویم روزی به نام روز کارگر ثبت شده است.

وی تصریح کرد: در سال ۹۷، به دلیل تغییر در قوانین بودجه‌ای کشور، وضعیت اقتصادی خوبی در شهرداری نداشتیم که امید می‌رود امسال شرایط بهتری رقم بخورد چرا که شما جز قشر زحمتکش شهرداری هستید.

شهردار آبادان یادآور شد: وقتی در کنار شما آمده و شروع به کار کردم وضعیت حقوق و مزایای کارگران و کارکنان شهرداری به هیچ وجه مناسب نبود و نیروهای شهرداری ۲ تا ۶ ماه مطالبات معوق داشتند و لذا تلاشمان را در جهت رفع این مشکل به کار بردیم که البته انجام این کار نیز قدری زمان بر بود.

حمید پور گفت: به مدیران مناطق ابلاغ کردیم که ابتدا باید حقوق و مزایای کارگران پرداخت شود و سپس حقوق کارمندان، به طور حتم امسال در بحث پرداخت معوقات بهتر از سال گذشته عمل می‌کنیم، در حال حاضر موضوع پرداخت معوقات در وضعیت خوبی قرار دارد ضمن آنکه امسال نیز با حمایت شورا وضعیت بهتر از قبل خواهد شد.

شهردار آبادان افزود: بالغ بر ۴۰۰ نفر از همکارانمان مشمول قانون مشاغل سخت و زیان آور (مربوط به سالهای ۸۹ تا ۹۱) همچنان در شهرداری داشتیم که مانده بودند و حق بیمه شأن پرداخت نشده بود و بلاتکلیف بودند، خوشبختانه با صبر و حوصله‌ای که تمام آنها در این باره به خرج دادند، توانستیم ۱۵۰ نفر از این افراد را با پرداخت ۱۵ میلیارد تومان بازنشسته کنیم ضمن آنکه پیگیر کار مابقی افراد در جهت تعیین تکلیف شأن هستیم.

حمیدپور اظهار کرد: معتقدم کارگری که ۲۵ سال کار کرده باید برود و به زندگی اش برسد، من به نوبه خودم از بابت پرداخت نشدن حق بیمه که این بازنشستگان را با مشکل مواجه کرد، عذرخواهی می‌کنم،

این مشکل بایستی خیلی پیشتر از این رفع می‌شد.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما