کدخبر : 162872
شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۵
فاقددیدگاه
پرینت

ایجاد دفتر خدمات الکترونیک قضایی و تجهیز شورای حل اختلاف هرمز

جنوب پرس: به منظور شفافیت در پاسخگویی و تسریع در رسیدگی به مطالبات مردم، رییس کل دادگستری و جمعی از مسؤولین قضایی استان هرمزگان با مردم جزیره هرمز دیدار کردند.

ایجاد دفتر خدمات الکترونیک قضایی  و تجهیز شورای حل اختلاف هرمز

به گزارش جنوب پرس ، از بندرعباس، مسؤولین قضایی استان هرمزگان با برپایی میز خدمت در مسجد جامع جزیره هرمز، مطالبات مردم این جزیره را بررسی کردند.

این دیدار مردمی بیش از سه ساعت به طول انجامید و هر یک از مراجعان درخواست‌های خود را در خصوص موضوعات مختلف حقوقی و قضایی ارائه کردند و نسبت به رسیدگی به مسائل و مشکلات هر یک از مراجعان دستورات لازم صادر شد.

رییس کل دادگستری استان هرمزگان در حاشیه این دیدار، هدف از بازدید مسؤولین قضایی استان از جزیره هرمز را دیدار با مردم شهید پرور این جزیره و بررسی مشکلات قضایی و  حقوقی آنها عنوان کرد.

وی ضمن  تشکر از استقبال امام جمعه ، شهردار و سایر مسؤولین و مردم جزیره هرمز اظهار داشت: در جریان این بازدید، مسؤولین قضایی استان هرمزگان در دیدار با شهروندان ضمن رسیدگی به درخواست‌های آنها، دستورات لازم را به منظور رفع مسائل و مشکلات مطرح شده صادر کردند.

رییس کل دادگستری استان هرمزگان در ادامه ابراز امیدواری کرد: تصمیمات اتخاذشده در جریان این دیدار مردمی به منظور تسریع در روند رسیدگی به پرونده‌ها و احقاق حقوق مراجعین، مؤثر واقع شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین اکبری همچنین تصریح کرد : با توجه به الحاق جزیره هرمز  به شهرستان بندرعباس، دادگستری کل استان هرمزگان از طریق ایجاد دفتر خدمات الکترونیک قضایی و تقویت و تجهیز شورای حل اختلاف، زمینه را برای تسهیل دسترسی مردم جزیره هرمز به محاکم قضایی فراهم می‌سازد.

رییس کل دادگستری استان هرمزگان اظهار داشت: چنانچه در آینده شرایط تأسیس دادگاه عمومی بخش در جزیره هرمز فراهم شود، در این زمینه اقدامات لازم انجام خواهد شد.

گفتنی است، حضور در گلزار شهدای جزیره هرمز و ادای احترام به مقام شامخ شهیدان انقلاب اسلامی و همچنین دیدار با امام جمعه، مسؤولین اجرایی و روحانیون، دیگر برنامه‌های رییس کل دادگستری استان هرمزگان در جریان بازدید از جزیره هرمز بود.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما