کدخبر : 162870
شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۳
فاقددیدگاه
پرینت

کهگیلویه شهرستانی بدون فرماندار/تعلل در انتصاب «نیکبخت» ۱۰ ماهه شد

جنوب پرس: شهرستان کهگیلویه که سال‌هاست از ریل توسعه جا مانده است با گذشت 10 ماه همچنان بدون فرماندار اداره می‌شود تا بی‌توجهی مسؤولان به این شهرستان بیش از پیش نمایان شود.

کهگیلویه  شهرستانی بدون فرماندار/تعلل در انتصاب «نیکبخت» 10 ماهه شد

به گزارش جنوب پرس ، از کهگیلویه|طیبه‌سادات سعادتی‌نیک| ۲۷ مرداد ماه ۱۳۹۷ بود که احمدی استاندار کهگیلویه و بویراحمد طی حکمی جعفر نیکبخت را به عنوان سرپرست فرمانداری شهرستان ۱۳۲ هزار نفری کهگیلویه منصوب کرد و از آن زمان این شهرستان با سرپرست اداره می‌شود.

تکریم و معارفه فرمانداران پیشین و جدید طی نشست درون سازمانی و بدون حضور خبرنگاران در اتاق فرماندار برگزار شد، شیوه معرفی فرماندار جدید و تکریم فرماندار پیشین از همان روز اول با انتقادهایی از سوی فعالان حوزه سیاست و کاربران شبکه‌های اجتماعی همراه بود.

علی پوزش در حالی سکان فرمانداری را به نیکبخت واگذار کرد که به گفته او تا ساعتی قبل از معارفه از این عزل و نصب بی‌اطلاع بوده است؛ مجموعه استانداری اما این شیوه برگزاری تودیع و معارفه را به درخواست خود پوزش دانسته و ادعا کردند او مایل به برگزاری شورای اداری نبود.

آنچه در شرح وظایف یک فرماندار آمده در حوزه مأموریت خود به عنوان عالیترین نماینده دولت و مسؤول حفظ سیاست  عمومی و ریاست عالیه بر سایر ادارات است و حق نظارت بر تمام حوزه مأموریت خود را دارد تا بسترهای مناسب را برای بهبود شاخص‌های توسعه شهرستان فراهم آورد.

و حالا که با گذشت ۱۰ ماه از حکم سرپرستی هنوز فرماندار منصوب نشده است شاید در کهگیلویه همه وظایف محوله به خوبی انجام می‌شود که دولت تدبیری برای صدور حکم فرماندار ندارد و ترجیح می‌دهد این شهرستان هم بدون فرماندار باشد و هم کارهایش بر زمین بماند.

با توجه به طولانی شدن روند انتخاب فرماندار کهگیلویه و بلاتکلیفی این کرسی مهم در شهرستانی که بار مشکلاتش روز به روز بیشتر می‌شود و نیازمند توجه ویژه است این سؤوال پیش می‌آید به چه علت حکم فرماندار از سوی وزارت کشور تا به این مدت زمان طول کشیده است و چرا تکلیف ماندن یا رفتن سرپرست مشخص نمی‌شود؟

شهرستان محروم از توسعه کهگیلویه گرفتار آزمون و خطای انتخاب فرماندارانی با تجربه اول مدیریت است؛ شهرستانی که سال‌هاست تشنه اقدام و عمل مانده و در گیر و دار شعارمداری مسؤولان از ریل توسعه جا مانده است.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما