کدخبر : 162762
سه شنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۶
فاقددیدگاه
پرینت

رقابت ۳۳۰ دانش‌آموز منتخب در پنجمین جشنواره نوجوان خوارزمی

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش هرمزگان گفت: مرحله استانی پنجمین دوره جشنواره نوجوان خوارزمی که با رویکرد کارآفرینی با حضور منتخبین 22 منطقه استان برگزار می‌شود، ۳۳۰ دانش‌آموز منتخب در شش محور با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت.

 رقابت ۳۳۰ دانش‌آموز منتخب در پنجمین جشنواره نوجوان خوارزمی

 محمد قویدل عصر امروز در گفت و گو با خبرنگار  جنوب پرس ، در بندرعباس اظهار داشت: این جشنواره به منظور فراهم کردن زمینه رشد و شکوفایی استعدادها و خلاقیت‌های نوجوانان باهدف هویت‌یابی دانش آموزان در راستای رویکرد دوره اول متوسطه است که بر اساس سند تحول آموزش و پرورش دنبال می‌شود.

وی ادامه داد: دانش‌آموزان دوره اول متوسطه منتخب مناطق در شش محور زبان و ادبیات فارسی، فعالیت‌های، آزمایشگاهی، زبان انگلیسی، دست‌سازه‌ها، پژوهش و بازارچه‌های کار و فن‌آوری به مدت دو روز در تاریخ‌های ۱۲ و ۱۳ اردیبهشت در بندرعباس با یکدیگر رقابت خواهند کرد.

این مسوول با اشاره به جزییات بخش‌های این جشنواره خاطر نشان کرد: محورهای این جشنواره شامل زبان و ادبیات فارسی، پژوهش، زبان انگلیسی( ایفای نقش)، زبان و ادبیات فارسی( احساس واژه‌ها)، بازارچه کسب و‌ کار دانش‌آموزی، دست‌سازه ( بخش نرم‌افزاری و‌ سخت‌افزاری) است.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش هرمزگان همچنین گفت: در پایان این جشنواره علاوه بر اعلام رتبه‌های برتر در هر یک از محورهای یاد شده، بهترین تیم برای شرکت در مرحله کشوری که تابستان ۹۸ به میزبانی استان اصفهان برگزار می‌شود اعزام خواهد شد.

قویدل، آماده‌سازی دانش‌آموزان برای هدایت تحصیلی و انتخاب درست رشته برای ادامه تحصیل در دوره متوسطه دوم را از  اهداف مهم این جشنواره برشمرد و گفت: علاوه بر این رویکرد جدی این جشنواره ارتقاء دانش مهارت، ایجاد فرصت مناسب برای رشد و شکوفایی استعدادها ،کیفیت بخشی به فرآیندهای یاددهی و یادگیری، توسعه دانش کاربردی و تنوع بخشی به محیط‌های یادگیری است که برای تحقق آن از همه ظرفیت‌ها از جمله مشارکت اولیا و مربیان بهره گرفته شده است.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما