کدخبر : 162749
سه شنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۳
فاقددیدگاه
پرینت

مردم هرمزگان درطول تاریخ محورپاسداری وحفاظت از خلیج فارس بوده اند

بندرعباس - استاندار هرمزگان گفت: مردم هرمزگان در طول تاریخ محور پاسداری و حفاظت از خلیج فارس بوده اند.
مردم هرمزگان درطول تاریخ محورپاسداری وحفاظت از خلیج فارس بوده اند

به گزارش جنوب پرس ، فریدون همتی عصر سه شنبه در آئین اختتامیه نهمین جشنواره بین المللی فرهنگی و هنری خلیج فارس که همزمان با دهم اردیبهشت روز ملی خلیج فارس با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در بندرعباس برگزار شد، انتخاب زبان فرهنگ و هنر را برای گرامیداشت روز ملی خلیج فارس بهترین انتخاب دانست و عنوان کرد: در هر گوشه از استان هرمزگان غنای فرهنگی و هنری قابل مشاهده است.

وی ادامه داد: مردم هرمزگان در طول تاریخ در مقابل دشمنان و استعمارگران ایستاده‌اند و به آب‌های نیلگون خلیج فارس امنیت بخشیده‌اند.

استاندار هرمزگان افزود: موقعیت استراتژیک خلیج فارس بر همگان آشکار است و امروز شاهد اقتدار نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران به پشتوانه مردم این سرزمین در راستای تأمین امنیت خلیج فارس هستیم.

همتی با بیان اینکه تمامی کشورهای همجوار از امنیت موجود در خلیج فارس بهره مند شده‌اند، تصریح کرد: امنیت نعمت بزرگی است که جمهوری اسلامی ایران در خلیج فارس تأمین نموده است.

وی خاطرنشان کرد: ملت ایران در طول هشت سال دفاع مقدس ثابت کرد که با سرافرازی و اقتدار اجازه نمی‌دهد که حتی یک وجب از آب و خاک این کشور در اختیار دشمنان باشد.

استاندار هرمزگان بیان داشت: امروز ایران اسلامی از توانمندی نظامی گسترده‌ای برای دفاع از امنیت خلیج فارس برخوردار است و مردم حوزه خلیج فارس باید بدانند که ملت ایران علاقه مند به همکاری مسالمت آمیز و صلح در منطقه است.

همتی گفت: مردم هرمزگان همواره در طول تاریخ محور پاسداری و حفاظت از خلیج فارس بوده‌اند و امروز نیز این نقش را به خوبی ایفا می‌کنند.

وی ضمن قدردانی از برگزاری جشنواره فرهنگی و هنری خلیج فارس، تصریح کرد: هنرمندان به خوبی با زبان هنر توانسته‌اند تاریخ و فرهنگ خلیج‌فارس را مطرح و بیان کنند.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما