کدخبر : 162747
سه شنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۱
فاقددیدگاه
پرینت

حفظ ساختار عشایری از ضروریات کشور است

یاسوج- نماینده مردم شهرستان های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی گفت: حفظ ساختار عشایری از ضروریات کشور است.
حفظ ساختار عشایری از ضروریات کشور است

به گزارش جنوب پرس ، غلام محمد زارعی ظهر سه شنبه در آئین راه اندازی دبیرخانه سازمان‌های مردم نهاد عشایر کشور در شهر یاسوج، افزود: جامعه ایران از ساختار عشایری به روستایی و از روستایی به شهری حرکت کرده که حفظ ساختار عشایری با تکیه بر فرهنگ، ظرفیت‌ها و آئین‌های این ساختار مهم ضرورت دارد.

زارعی زیربنای توسعه سایر فعالیت‌ها در هر کشور را فرهنگ دانست و اظهار کرد: یکی از ساختارهای مهم اجتماعی ما جامعه عشایری است.

وی افزود: از جمله زیباترین و پرشورترین فرهنگ‌ها، فرهنگ عشایری است.

زارعی با بیان اینکه در طول تاریخ فرهنگ عشایری مشحون از رشادت‌ها، تاریخ سازی ها و مبین مهمان نوازی ها بوده است، عنوان داشت: جوانان عشایری مجموعه‌ای سخت کوش و توانمند هستند.

زارعی با اشاره به هدفگذاری توسعه زیرساخت‌های ورزشی روستایی و عشایری ابراز داشت: در گذشته خبری از فضای ورزشی در مناطق روستایی نبود و امروز سرانه قابل قبولی در این بخش ایجاد شده است.

وی افزود: باید امکانات برای پیشرفت جوانان و رشد آنها به کار گرفته شود و تحقق توانمند سازی جامعه هدف را داشته باشیم.

نماینده بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به طرح استقلال سازمان جوانان، گفت: سازمان جوانان باید به شکل مستقل و با هویت مستقل و کارکرد منفک از سایر مجموعه‌ها برای حوزه جوانان برنامه ریزی کند.

زارعی خاطرنشان کرد: تلفیق و ترکیب به وجود آمده برنامه ریزی برای حوزه جوانان را مختل کرده است و رفع مشکلات این بخش مورد تاکید است.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما