کدخبر : 162708
دوشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۹
فاقددیدگاه
پرینت

پیش‌بینی خرید ۷۵ هزار تن گندم مازاد از کشاورزان کهگیلویه و بویراحمدی

جنوب پرس: رئیس سازمان جهادکشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: پیش‌بینی می‌شود در سال زراعی جاری ۷۵ هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان خریداری شود.

پیش‌بینی خرید ۷۵ هزار تن گندم مازاد از کشاورزان کهگیلویه و بویراحمدی

به گزارش جنوب پرس ، از یاسوج، الیاس تاج‌الدینی ظهر امروز در نشست بررسی وضعیت محصولات کشاورزی اظهار کرد: سطح زیر کشت گندم آبی و دیم ۱۰۰ هزار هکتار است که پیش‌بینی می‌شود ۱۷۰ هزار تن گندم از مزارع گندم جمع‌آوری شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد به کشت محصول کلزا اشاره کرد و افزود: سطح زیرکشت یک هزار و ۷۴۷ هکتار است که پیش‌بینی می‌شود ۳ هزار و ۲۱۹ تن کلزا از مزارع استان برداشت شود.

وی با اشاره به اینکه ۳۲ هزار و ۷۴۰ هکتار از اراضی کشاورزی به کشت جو اختصاص یافته گفت: پیش‌بینی ما برداشت بیش از ۴۴ هزار تن جو از این مزارع است.

این مسوول تصریح کرد: قیمت گندم و گلزا مشخص و اعلام شده که قیمت گندم معمولی ۱۷۰۰، گندم دروم ۱۸۵۰ و قیمت کلزا ۳ هزار و ۴۸۹ تومان تعیین شده است که تمامی محصول تولید شده کلزا در استان از کشاورزان خریداری می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: پیش‌بینی می‌شود در سال زراعی جاری ۷۵ هزار تن گندم مازاد بر نیاز، از کشاورزان استان خریداری شود.

این مسوول با اشاره به فعالیت۶ مرکز خرید در سطح استان گفت: ۶ مرکز خرید در سطح استان تعیین شده، ضمن اینکه پیش‌بینی می‌شود ۵۵ دستگاه کمباین کار برداشت گندم از اراضی کشاورزی را انجام دهد.
وی سوخت این تعداد کمباین را دو میلیون لیتر عنوان کرد  و گفت  یکی از اقداماتی که باید در  اولویت کار قرار گیرد جلوگیری از خروج و قاچاق گندم از استان است.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما